Thursday, 9 July 2020 | Lajme: 0

Basketboll

Macedonia vs Bosnia-Hercegovina

Cekovski si Xhordani, Maqedonia pa humbje në turneun në Gjermani

Shou fantastik ka bërë Gjorgji Cekovski kundër Bosnje dhe Hercegovina në ballafaqimin e fundit të reprezentacionit të Maqedonisë në ULM në super kupën të cilën e kanë fituar me 3 fitore dhe pa humbje. Maqedonia e fitoi Bosnje Hercegovinën...
basket-mk

Basketbollistët Maqedonasë sot kundër rivalët Gjermanë

Reprezentacioni i Maqedonisë në basketboll pas fitores së djeshme ndaj Greqisë me rezultat 77:75, sot pasdite do të luajë kundër Gjermaninë. Fillimi i ndeshjes është në orën 14:30. Kjo do të jetë ndeshja e parafundit kontrolluese...
makedonci45813020110914234016

Basketbollistët e Maqedonisë në kampionatin evropian të Spanjën

Kombëtaria e basketbollit për meshkuj e Maqedonisë, sonte do ta luajë ndeshjen e parë nga dy ndeshjet kundër kampionit aktual evropian Spanjës. Dy ndeshjet janë pjesë e përgatitjeve të dy seleksioneve për Kampionatin vijues evropian...
pero antiq

Video: Intervista e Pero Antiq në NBA, Atlanta Hawks

Kapiteni i skuadrës maqedonase të baskedbollit, Pero Antiq hyri në historin maqedonase si baskedbollisti i parë maqedonasë në NBA, ai do të ketë pozicionin qendror për Ekipin  Atlanta Hawks. Në intervistë për televizionin Atlanta...
nba

10 koshat më të mirë për fitore (2012- 2013)

Shihni koshat fantastik të shënuar për fitore para zërit të sirenës gjatë sezonit 2012-2013
hornets

Charlotte do të jetë përsëri Hornet

Charlotte Bobcats lejohet nga NBA për të ndryshuar emrin e tij në Charlotte Hornets në fillim të sezonit 2014/15.  Komisioneri i NBA David Stern tha për , “Charlotte Observer” njoftoi se vendimi u miratua unanimisht në mbështetje...
kadosh

Basketboll : Kosh me gjimnastikë ritmike

Video-ja e cila është postuar në Youtube tregon se si duhet të kombinohet basketbolli me elemente nga gjimnastika ritmike. Në video mund të shihet se si Noa Kadosh nga vija e gjuajtjeve të lira gjuan për në kosh, mirëpo nga lëvizja...
Iker Casillas

Casillas do të bëhet baba

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas dhe partnerja e tij, Sara Carbonero, janë në pritje të fëmijës së parë. Çifti e ka mbajtur të fshehtë këtë lajm deri në momentin kur e kanë bërë publik për miqtë dhe familjarët. “Jemi...
toni parker

Tony Parker fejohet me gazetaren franceze Axelle Francine

Dy vjet e gjysmë pas ndarjes nga Eva Longoria, Tony Parker ka konfirmuar se ai është gati të kurorëzohet me gazetaren franceze Axelle Francine. Basketbollisti dhe Longoria u ndanë në fund të vitit 2010 pasi ai kishte tradhtuar atë me...
marko jovanovski golema

Portieri Marko Jovanovski përsëri i kthehet Shkëndijës

Klubi i futbollit Shkëndija të premten starton me përgatitje për sezonin e ri të futbollit 2013/14 në Ligën e parë . Kjo është konfirmuar nga njerëz të afërt të stafit teknik. Dhe ajo që është më kryesore ekipi i Shkëndijës...