Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Basketboll

Miami Heat's James celebrates with teammate Wade during the fourth quarter in Game 7 of the NBA Finals basketball playoff against the San Antonio Spurs in Miami

Miami Haeat sërish kampion i NBA

Miami Heat është shpallur sërish kampion i NBA, kampionatit më të rëndësishëm të basketbollit në botë, duke mposhtur 95-88 rivalët e Konferencës së Perëndimit, San Antonio Spurs, në sfidën e 7-të të Finaleve dramatike. LeBron...
mersin 2013

“Mersin 2013″ kombëtarja Turke e basketbollit mposht Alergjinë

Ekipi kombëtar i gjysmëhënës dhe yllit vendoset në krye të grupit, duke mundur Algjerinë me rezultatin 97-68. Kombëtarja turke e basketbollit për meshkuj, e cila garon në Grupin A të edicionit të 17-të të Lojërave Mesdhetare,...
san

NBA, Miami pre e uraganit San Antonio

Një rezultat i papritur dhe i pashpjegueshëm, por trepikëshat e shumtë të San Antonio e vunë me shpatulla pas muri ekipin e LeBron James. Gary Neal (24 pikë, 6/10 për tre pikë) dhe Danny Green (27 pikë, (7/9 për tre pikë) i dhanë...
dusko

Trajneri i Partizanit ofendon dhe kërcënon (video)

Në atmosferën e ngarkuar dhe luftën  për titullin e Partizanit, trajneri u gjobit për një  gabim teknik, por kjo nuk e ndaloi  të vazhdoj fyerjet drejt gjyqëtarit. Pas ndeshjes Vujosheviq pati një konflikt me menaxherin e bardhë...
tajtus

Shekil O’Nill i mposhtur nga 2 vjeçari Tajtus (video)

Djali dyvjeçar Tajtus mori pjesë në emisionin e Xhimi Kimel, këtë herë ai u ndesh me Shekil O’Nill, por edhe legjenda mbeti i mposhtur .
7402550

NBA: Miami në finale

Miami Heat ka arritur në finalet e përgjithshme të NBA-së për të tretën herë radhazi pas një fitore 99-76 në ndeshjen e shtatë të finaleve të Konferencës Lindore përballë Indiana Pacers. Disfata në ndeshjen e gjashtë ndaj Indianës,...
images (26)

(Video) 5 lëvizjet më të mira të ndeshjes Spurs -Grizzlies

Shikoni 5 lëvizjet më të mira të ndeshjes  midis San Antonio Spurs me Memphis Grizzles
3f118_Majemi-Lejkers-brajant-xhejms-dueli-300x203

Majemi dhe Memfis në finalet e Konferencave

Majemi ka siguruar për të tretin vit radhazi pjesëmarrjen në finalen e Konferencës, pasi eliminoi mbrëmë Çikagon duke mbyllur serinë në 4-1 pas suksesit 94-91. Por fituesit në fuqi të NBA nuk e kanë pasur shumë të lehtë të...
201305141945711102503-p2-e1368601766395

Basketboll NBA, Miami shkatërron Çikagon

Majemi ka treguar se humbja në ndeshjen e parë kundër Çikagos ishte thjesht një incident, pasi ka arritur të fitojë ndeshjen e dytë radhazi në fushën e Çikgos, për të çuar në 3-1 serinë e fitoreve në përballjet. Tashmë Majemi...