Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Hendboll

134151867

Maqedonia nikoqire e turneut F4 të Ligës Evropiane në Hendboll

Turneu Fajnël-for i Ligës Evropiane në hendboll do të zhvillohet në Shkup, kumtuan nga Federata e Hendbollit të Maqedonisë, Turneu përfundimtar i Ligës Evropiane të Argjendtë do të mbahet më 15 dhe 16 maj të vitit 2018. Në mënyrë...
vardar-8-615x320

Vardari kampioni i ri evropian në hendboll

Ekipi i klubit të hendbollit Vardar është kampion evropian, pasi që mbrëmë në Këln në Gjermani në finalen e Ligës së Kampionëve në hendboll, fitoi ndaj klubit francez Paris Saint-Germain me rezultatin 24:23. Golin e fitores në...
gjermania-p-euml-r-her-euml-t-euml-dyt-euml-kampione-e-evrop-euml-s_hd

Gjermania për herë të dytë kampione e Evropës

Gjermania për herë të dytë ka fituar titullin e kampiones së Evropës në hendboll. Hendbolistët gjermanë titullin e kampionit në “Eurohandball 2016″ në Poloni e siguruan pasi të dielën në finale në “Tauron Arena”...
France vs. Macedonia, in Krakow, 15 January 2016.

Hendbollistët e Maqedonisë u mposhtën nga Franca në startin e KE

Kombëtarja e Maqedonisë me humbje nga Franca e filloi paraqitjen e saj në Kampionatin evropian të henbollit në Poloni. Në meçin e parë të grupit A, ndeshjet e së cilës luhen në Krakov, Maqedonia është mposhtur nga Franca me 30-23. Në...
makedonija-francija-1

Sot në Poloni fillon Kampionati Evropian në hendboll

Polonia nga sot deri më 31 janar 2016 do të jetë nikoqir i Kampionatit të 12-të Evropian në Hendbollit për meshkuj, raporton Anadolu Agency (AA). Tifozët e hendbollit, sportit të cilit tradicionalisht më shumë e ndjekin evropianët...
tina-620x330

Shqiptarja që përfaqson hendbollin norvegjez

Tina Abdulla (17) nga Maqedonia është e vetmja shqiptare që do të përfaqësoj handbollin norvegjez (U-18). Tina Abdulla, 17 vjeçarja nga Shkupi, që jeton në Bergen, Norvegji, para dy javësh në Dramme, Oslo u përzgjodh në mes 40 vajzash...
robera

Rrëzohet nga kati i pestë hendbollistja nga Maqedonia

Përfaqësuesja e Maqedonisë në hendboll, Robertina Meçevska është rrëzuar nga kati i pestë dhe për momentin po lufton për jetën në Qendrën Emergjente në Shkup. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Ostrovë të Shkupit, prej ku Meçevska...
maqedonia

Me fitoren kundër Austrisë, Maqedonia në 1/8 e finales luan kundër Sllovenisë

Reprezentacioni i Maqedonisë në hendboll me fitore ndaj Austrisë e përfundoi pjesën e parë të Kampionatit botëror që po mbahet në Katar. Në të tetën e finales do të luajë me Slloveninë. Hendbollsitët e Maqedonisë sot në...
maqedonia

Maqedonia humb nga Kroacia

Në ndeshjen e xhiros së 4­të të grupit B në kampionatin botëror në hendboll, që mbahet në Katar, Kroacia e fitoi Maqedoninë me rezultatin 29:26. Në reprezentacionin e Maqedonisë lojtari më efikas ishte Kiril Lazarov, i cili takimin...
maqedonia

Hendbollistët e Maqedonisë me fitore e filluan pjesëmarrjen në Mundial

Reprezentacioni i Maqedonisë në hendboll me fitore ndaj Tunizisë 33:25 e filloi pjesëmarrjen në Kampionatin botëror në Katar. Në duelin e xhiros së parë të grupit B, reprezentacioni i Maqedonisë luajti shkëlqyeshëm gjatë pothuajse...