Tuesday, 26 May 2020 | Lajme: 0

Hendboll

ja-si-e-la-n-euml-balt-euml-shqip-euml-ria-federat-euml-n-e-hendbollit-t-euml-kosov-euml-s_hd

Skandaloze: Kreu i hendbollit shqiptar tradhton federatën kosovare

Atëherë kur pritej që Federata e Hendbollit të Kosovës të kishte krahë të djathtë federatën shqiptare të këtij sporti, kjo e fundit e tradhtoi. Në fakt, kreu i federatës shqiptare, Myrteza Myftari, nuk morri mundin të udhëtojë...
DEN-FRA_new_uros_stephane

Franca, kampion i ri i Evropës

Kombëtarja e Francës, është kampion i ri i Evropës në hendboll në konkurrencën e meshkujve. Francezët pas një loje mjeshtërore në finale e mposhtën me rezultat 41:32 Danimarkën. Kampionati Evropian është mbajtur në Danimarkë,...
ndeshje

VIDEO: Rrahje mes lojtarëve në ndeshjen e hendbollit Slloveni-Ukrainë

Përfaqësuesja  sllovene në hendboll  dje  u klasifikua në Kampionatin botëror 2015 në Katar. Sllovenia ka mundur  Ukrainën me 12 gola diferencë (35-23) dhe gjithashtu fitoi vendin e parë në grup. Fundin e ndeshjes e ka shënuar...
aeroport

Hendbollistët janë ngujuar në aeroportin e Shkupit

Mjegulla mbi aeroportin e Shkupit “Aleksandri i Madh” ka prolonguar shkuarjen e ekipit të hendbollit për meshkujt të Maqedonisë për në Danimarkë, ku nesër do të fillojë gara e shampionatit europian në hendboll. Përpos ekipit...
Turnir-Header-2

Fillon Turneu ndërkombëtar në hendboll “Struga 2013″

Në  Strugë sot fillon Turneu i 41-të ndërkombëtar në hendboll “Struga 2013″. Krahas Strugës në edicionin e 41-të të turneut do të marrin pjesë ekipe të Maqedonisë, si Metalurgu dhe Vardari, Brest Meshkov bjellorus,...
alberto-val

Hendbollist i Atletico Madrid-it shitet nëpërmjet “Twitter”

I gjatë, i këndshëm dhe hendbollist me përvojë, shitet. Më kontaktoni këtu. Ju lutem të mos më kontaktojnë ekipet që nuk kanë para. Faleminderit. Ky ka qënë postimi në “Twitter” i hendbollistit 27-vjeçar spanjoll...
metalurg_vive_cervar

Lino Chervar ndahet nga Metallurgu

Trajneri i Metallurg, Lino Chervar pasi përfundoi sezonin e la Shkupin dhe u kthye në Kroaci  njoftoi  portali 24 orë. Shumë shpejt  do të kthehem në Maqedoni ku do të vazhdoj me projektin Metallurg por gjithsesi për një periudhë...
enhalon

Kupa e Handball-it “Enhalon”

Nga 5-11 gusht 2013 do të mbahet Kupa “Enhalon”.  Deri tani janë regjistruar  11 shtete nga vende të ndryshme kur këtë vit do të na nderojnë me pjesëmarrjen e tyre.  Për këtë vit është planifikuar të marrin pjesë...
kire_lazarov_mkd

Kire Llazarov anëtar i ri i Barcelonës

Kapiteni i kombëtares së Maqedonisë në hendboll për mehskuj Kire Llazarov, është anëtar i ri i skuadrës së Barcelonës. Lajmin e bëri të ditur gjiganti katalonas në profilin e tyre në Tuiter, ndërsa shumë shpejtë erdhi konfirmimi...
Darko-Stanic-1

Paralajmërohen largime nga skuadra e hendbollit në Metalurg

Damir Batinoviq dhe David Korazhija do të largohen nga radhët e Metalurgut. Për ta është e njohur se nuk do të vazhdojnë të qëndrojnë në kampionin e vitit të kaluar Metalurg dhe fituesit aktual të Kupës. Skuadra nga Autokomanda...