Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Hendboll

hendboll

Kielce fitoi vendin e tretë në Evropë

Kielce në mënyrën më të bukur e hapi ndeshjen duke bërë diferencë në pikë me rezultat 14:5  dhe pjesën e parë e përmbyllën me rezultatin 19:12, ndërsa ndeshjen e përmbyllën me rezultatin përfundimtar 31:30. Skuadra e Hamburgut...
hamburg

Hamburg është kundërshtar i Barcelonës në finalen e Ligës së Kampionëve

Hamburgu në fund të pjesës së parë udhëhiqte me rezultatin 19-16 ndërsa në pjesën e dytë e rriti epërsinë me gjashtë gola diferencë duke arritur në fitore me rezultatin total 39:33 duke mposhtur skuadrën e Kili-t. Nga ana e skuadrës...
rutenka

Klejce u gjunjëzua para Barcelonës

Barcelona me fitoren ndaj Klejce me rezultatin 23:28 hyri në gjysmë finale të turneut në Keln, ndërsa për kundërshtar do të jetë fituesi nga takimi mes Hamburgut dhe Kil. Klejce nuk arriti të udhëheq asnjëherë gjatë gjithë takimit....