Wednesday, 27 October 2021 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

India-Napoli-470x269

Aksident i tmerrshëm në garat me makina, piloti i shpëton vdekjes

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në garat me makina në pistën e famshëm të India Napolit 500. Dy pilotët Skot Dikson dhe Xhei Ouard u përplasën me njëri tjetrin në një aksident që për fatin e mirë të tyre nuk përfundoi tragjik. Ouard...
133682614

Medalje argjendi dhe bronzi për karateistët e Maqedonisë në KE në Turqi

Karateisti shqiptar nga Maqedonia, Berat Jakupi e ka fituar medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian në karate që po mbahet në Koxhaeli, Turqi. Ai  në finale humbi nga garuesi vendor dhe kampioni i deritanishëm evropian Aktash Ugur,...
133664207

Kelmendi e artë në Kampionatin evropian

Kampionja olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur edhe një sukses të madh në karrierën e saj. Xhudistja kosovare ka arritur të triumfojë në Kampionatin evropian duke zënë vendin e parë. Pejanja arriti ta mposhtë bindshëm në finale...
983913_1298880713481751_5039462102210967440_n

Shqiptari 18 vjeçar fiton kampionatin e bilardos në New York (Foto)

Me shkathtësi dhe vetëpërmbajtje, djaloshi shqiptar Klenti Kaçi ka fituar kampionatin e bilardos “Aramith Maters” në New York. Djaloshi i pashëm shqiptar këtë javë ka qenë në turneun e tretë të kampionatit të bilardos që...
133616347

Federer për të pestën herë e fitoi Mastersin në Indian Uells

Zvicerani Roxher Federer është fitues i turneut në tenis në Indian Uells nga seria e Mastersit. Ky është trofeu i pestë për Federerin nga turneu në “shkretëtirën kaliforniane” dhe gjithsejt i 90-ti në karrierën e tij. Në...
133307490

Notuesit amerikanë të akuzuar për “gënjeshtër” se janë viktima të plaçkitjes

Policia e Brazilit thotë se katër notuesit e Shteteve të Bashkuara në Lojërat Olimpike në Rio-de-Zhanejro, mund të akuzohen për vandalizëm dhe dhënie të dëshmisë së rrejshme, pasi ata janë të dyshuar për gënjim se janë plaçkitur...
13650391-10207076931616237-338661597-n_1468075734-8829647

Serena Williams fiton Wimbledonin për herë të shtatë

Tenistja amerikane e ka mposhtur gjermanen Angelique Kerber për ta fituar Wimbledonin e shtatë në karrierë dhe kështu grand slamin e 22-të. Serena e ka mposhtur Kerberin dy me zero në sete, 7-5, 6-3 Williams tani mban rekordin bashkë...
1606052226-French-Open-Title-Cements-Novak-Djokovic-Legacy

Djokovic fiton Roland Garrosin

Novak Djokovic ka mposhtur Andy Murray në finale të Roland Garrosit 3:2 në sete. Pas 3 finaleve të humbura më në fund Novak Djokovic fiton për herë të parë në karrierë turneun Roland Garros, duke u bërë tenisti i 8 në histori...
largea_13256024_1086356484754575_5100357472463736686_n1463901327

Seferi shënoi një super fitore ndaj serbit Dushan Krstin (Video)

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi,dëshmoi cilësitë e tija dhe shënoi një super fitore ndaj serbit Dushan Krstin. Nuri Seferi ka fituar në rundin e gjashtë duke e goditur me rafal grushtar e që bëri serbin ta dorëzoj meçin. Në palestrën...
largea_gjergjaj-humbet1463900412

Gjergjaj humbet në raundin e dytë/Haye: U përpoqa ta rrëzoj atë që në raundin e parë(Video)

Boksieri nga Kosova, Arnold Gjergjaj, i njohur me nofkën “The Cobra” shqiptar, u njoftua me humbjen e parë të tij në karrierë pas 29 fitore, 21 prej tyre me nokaut. Gjergjaj nuk ishte në asnjë element kundërshtar i denjë...