Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

Mike Tyson

Rrëfimi shokues i Mike Tysonit: Jam ngacmuar seksualisht (Video)

Ish-kampioni i botës në peshat e rënda në boks, Mike Tyson, ka befasuar me një deklaratë, duke pranuar se kur ka qenë i vogël, është ngacmuar seksualisht, nga një zotëri, të cilin nuk e ka parë më. Këtë lajm, Tyson e dha gjatë...
foto

Majlinda nuk ndalet, kampione edhe në Abu Dhabi

Majlinda Kelmendi është kampione e re në turneun e madh të xhudos në Abu Dhabi. Xhudistja kosovare e fitoi para pak minutash finalen me rumunen, Andrea Chitu. Majllinda është xhudistja më e suksesshme edhe me pikë duke arritur 3730...
aquila-ruba-pallina-da-golf-durante-il-gioco

Shqiponja ulet mbi fushë dhe vjedh topin e golfit (VIDEO)

Kemi parë shpesh tifozë të futen në fushën e lojës, por rasti që ju sjelllim më sipër përbën një inavzion tepër të veçantë. Gjithçka ka ndodhur në North Bellingham Golf Course, në shtetin e Washingtonit, ku një shqiponjë...
64760300_64766700

Braktisë veturën e tij në mes të garës për të shpëtuar garuesin tjetër (Video)

Ayrton Seena është një shofer i jashtëzakonshëm i veturave për gara, por njerëzit shpesh herë nguten për të dhënë mendimet e tyre për arritjet e tij. Ai kishte bërë një akt shumë human, kur e kishte shpëtuar një shofer tjetër...
AUTO-F1-HUNGARORING-SCHUMACHER

Flet mjeku i Schumit: ” Do t’i duhen 2 ose 3 vjet për t’u rikuperuar tërësisht”

“Michael Schumacher ka dalë nga koma, por do t’i duhen 2 ose 3 vjet për t’u rikuperuar tërësisht”, deklaron mjeku i tij, Jean-Francois Payen, shef i repartit të anestezisë dhe reanimacionit në spitalin e Grenoble, në Francë. Doktor...
hqdefault

Boksieri kroat shfryhet mbi gjyqtarin (Video)

Boksieri i ri kroat, Vido Lonçar, është shpallur kampion i Evropës për juniorë në boksin amator, i cili po mbahet në Zagreb. Ai, me anë të një “knock-out” teknik në raundin e dytë mundi lituanezin, Algirdas Baniulis, pasi gjyqtari...
article-2801195-226A5CF300000578-855_964x407

Pesë vjet burg për Pistorius

Gjykata e Pretorias i dha dënimin prej pesë vitesh në qeli për vrasje pa dashje atletit paraolimpik, i cili garon me dy këmbë artificiale Oskar Pistorius.  Megjithatë, ekipi i avokatëve mbrojtës bëri të ditur se ai do të kalonte...
largea_mk1413669418

Majlinda e përkushtuar në xhudo, nuk mendon për martesë (VIDEO)

Majlinda Kelmendi njëherë nuk e ka ndërmend të martohet. Kampionia e botës do të vazhdoj të përqendrohet në xhudo. Emisioni “Prive” i Klan Kosovës, ka realizuar një reportazh “Një ditë në jetën e Majlinda Kelmendit” ku...
download (1)

Shikoni se si bie pa ndjenja pas gjuajtjes fatale të kundërshtares (Video)

Një ndeshje e “headkick” mes dy femrash ka shkaktuar të brohoritura pasi njëra sportiste ka bërë një gjuajtje fatale duke e heshur në tokë kundërshtaren e saj. Shikoni këtë skenë të frikshme.
0

Formula 1: Hamilton injoron Putin (Video)

Pas fitores në çmimin e madh të Rusisë, në Sochi, Lewis Hamilton arriti në sallën ku pilotët presin shokët e tyre të skuderisë dhe disa të ftuar, duke përfshirë këtu dhe Vladimir Putinin. Piloti anglez duket se e injoron presidentin...