Sunday, 12 July 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

michael-schumacher-540x304

Zbulohet shkaktari i komës së Schumacher-it

Legjenda e Formula 1, Michael Schumacher, është duke vuajtur shkaku i një kamere. Kamera GoPro e vendosur në helmetën e tij, i shkaktoi lëndime të rënda në kokë kur pësoi aksident gjatë skijimit në alpet e Francës. Ai pësoi aksident...
bletea

Qesharake: Medalistja kërcen nga podiumi shkaku i bletës (Video)

Fituesja e medaljes së artë në gjimnastikë, Simone Biles, prodhoi një moment qesharak në ndarjen e medaljeve në Botërorin e këtij sporti. Ajo kërceu nga podiumi pasi në lulet që mori si dhuratë ishte një bletë. Frika e saj dhuroi...
nokaut-620x330

Ja si i nokauton dy kundërshtarët e tij për 2 sekonda (Video)

Në Rusi gjithçka është ndryshe, po ashtu edhe në luftimet MMA. Në video mund të shihni përleshjen mes 4 luftëtarëve të cilët ndeshen përnjëherë dy me dy. Në këtë lojë, një ekip i kishte përgjysmuar në raundin e parë. Megjithatë...
Michael-Schumacher-650x487

Todt: Schumacher do t’i kthehet jetës normale

Presidenti i Federatës botërore automobilistike Jean Todt ka vizituar mikun e tij dhe legjenda e Formula 1,  Michael Schumacher dhe menjëherë ka dhënë dekleratë për mediat duke i gëzuar fansat e Schumacherit por edhe të gjithë sportdashasit...
crop_20622153128

Refugjati kosovar shndërrohet në yll të futbollit kanadez (Video)

Lirim Hajrullahu  nga Përlepnica e Gjilanit është shndërruar në një yll në futbollin e Kanadasë. Lirimi udhëtoi drejt Kanadasë së largët si refugjat, mirëpo fati deshi që ai tani të jetë një yll në këtë vend. Tashmë është...
images (1)

I “çmenduri” tund bastoret në SHBA

Boksieri  Floyd Mayweather vazhdon të “dredhë” bastoret në SHBA. Sportisti më i paguar në botë ka publikuar fitimin nga bastoret në dy javët e fundit. Boksieri amerikan ka futur mijëra dollarë për ndeshjen e futbollit...
Anthem-637x348

Kur punët nuk shkojnë ashtu siç duhet (VIDEO)

Shfaqja publike e himnit kombëtar për shumë këngëtarë është  një nder dhe privilegj, por jo gjithmon punët shkojnë ashtu siç duhet. Kanadezi Mark Donnelly duke dashur të bëj një performacë të përkryer të himnit gjatë një...
largea_arnold1412493279

Arnoldi shqiptar fitoi titullin e Evropës në boks (video)

Boksieri shqiptaro-zviceran, i lindur në Gjakovë, Arnold Gjergjaj ka fituar luftën më të vështirë në karrierën e tij, me KO në rundin e nëntë, kundër boshnjakut Adnan Redzoviq dhe rrjedhimisht tash e tutje mbanë titullin Kampion...
tajsoni

Taysoni e fali namazin e Kurban Bajrami

Legjenda e boksit, Mike Tyson, në mesin e shumë besimtarëve myslimanë, fali namazin e Kurban Bajramit. Ai një të tillë e bëri në Stockton të Kalifornisë. Tyson vite më parë vendosi të konvertohej në mysliman, pas problemeve të...
148236-610x400

F1 në Japoni, Bianchi përplaset në pistë, përfundon në koma (Video)

Piloti francez i Formula 1, Jules Bianchi ka pësuar një aksident mjaft të rendë gjatë garës së sotme në Suzuka të Japonisë dhe aktualisht është në gjendje kome. Ai është transportuar menjëherë në spital dhe mjekët japin shpresa....