Sunday, 12 July 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

hamilton

Hamilton, i pari në Japoni

Ngasësi britanik i Mercedesit, Lewis Hamilton, ka triumfuar në garën për Ҫmimin e Madh të Japonisë Hamilton shkëlqeu në garën që u përshkruara me të rëna të shiut, duke dalë për më shumë se nëntë sekonda para kolegut të...
1410765026679_wps_5_The_Colombian_women_s_cyc

Kostumet turpëruese të çiklisteve kolumbiane

Vajzat çikliste nga Kolumbia i kanë treguar botës se nga si janë të krijuara në një kostum vërtet qesharak e turpërues. Megjithatë vajzat nuk kanë pasur ndrojtje për ta veshur këtë kostum teksa kanë pozuar duke qeshur.
largea_201409142225059576001410774612

Shqiptari e rrahu rusin midis Moskës

Shqiptarët gjithmonë i kanë pasur traditë sportet luftarake dhe kudo që kanë shkuar nuk janë frikësuar por treguan superioritetin e tyre. Kick-boksieri nga Peja, Kreshnik Rrustemi, me zemër të madhe luftojë si luan midis Moskës. Ai...
AP_oscar_pistorius_court_sk_140304_16x9_992

Oscar Pistorius shpallet fajtor, por i shpëton burgit të përjetshëm

Në mëngjesin e sotëm një gjykatë në Afrikën e Jugute e ka shpallur fajtor atletin e njohur Oscar Pistorius për vrasjen e së dashurës së tij në mëngjesin e 14-të shkurtit të vitit të kaluar . Pistorius dje është liruar nga akuza...
mike500

Çmendet Mike Tyson, dhunon gazetarin në emision live (video)

Kishte kohë pa bërë ndonjë skandal. Mirëpo siç thotë edhe vet shprehja “ujku qimen e ndërron por zanatin nuk e harron”, Tyson e vërtetoi këtë edhe njëherë. Në një emision televiziv i cili ishte drejtpërdrejt, Tyson ofendohet...
images (2)

Pistorius “nuk është fajtor” për vrasje me paramendim

Pistorius “nuk është fajtor” për vrasje me paramendim. Ky është vendimi që ka dhënë gjyqtarja për atletin paralimpik Oscar Pistorius, i cili vrau të dashurën e tij ish modelen Reeva Steemkamp natën e 14 shkurtit të 2012-s. Gjykatësja...
images (2)

Sportisti i famshëm mund të dënohet me burg të përjetshëm

Atleti i famshëm, Oscar Pistarius mund ta kalojë të gjithë pjesën tjetër të jetës së mbetur në burg. Sportisti që është i famshëm, në garat me proteza akuzohet se ka vrarë gruan me armë dhe në mënyrë të qëllimshme. “Në...
bild500

Schumacher kthehet në shtëpi

Michael Schumacher është rikthyer në shtëpi, 254 ditë pas aksidentit të rëndë që pësoi duke skijuar, ka njoftuar e përditshmja gjermane “Bild”. Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, Michael Schumacher është rikthyer në...
download

Befasi në “US Open”, trofeu në duart e kroatit Marin Ciliç

Marin Ciliç është fitues i Gran Slan turneut prestixhioz, “US Open”. Teniseri kroat ka arritur të bëjë histori duke fituar turnen e madh pasi mposhti në finale japonezin, Kei Nishikori. Ciliç ishte i pandalshëm edhe në finale duke...
ciklisti_5870

Çiklistët rrihen gjatë garës (Video)

Italiani, Gianluca Brambilla dhe rusi, Ivan Rovny, shkëmbyen disa grushte në kuadër të garës së çiklizmit në Spanjë, duke zgjuar reagim të madh për këtë garë.