Sunday, 12 July 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

0907-ray-ric-elevator-gif-launch-the-aftermath-4

Publikohet videoja ku futbollisti gjuan për vdekje të fejuarën

Incidenti në ashensor i cili ndodhi në shkurt të këtij viti mes futbollistit American Ray Rice dhe të fejuarës së tij, dhe tashmë gruas Janay Palmer është zbardhur këtë të hënë teksa TMZ ka publikuar videon reale se çfarë ka...
Kelmendi_796338

Majlinda pozicionohet mbi të gjithë në ranglistën botërore të Xhudos (Foto)

Kampionia botërore e xhudos dhe krenaria e Kosovës, Majlinda Kelmendi, është pozicionuar mbi të gjithë xhudistët e botës në ranglistën e re botërore të xhudos që u shpall sot. Mbretëresha e botës në këtë sport luftarak, ka...
nuri_seferi_11

Seferi sfidon kampionin botëror Marko Huk

Nuri Seferi beson se do të bëhet kampion bote, pasi e fitoi titullin e kampionit të Evropës. Boksieri shqiptar i ka kërkuar ‘fer’ kampionit botëror, Marko Huk, duke e sfiduar atë, në tentim për t’ia marrë brezin e artë. Shqiptari...
foto (2)

Kampionia e Botës mbërrin në Kosovë (Video)

Majlinda Kelmendi, kampione e botës në xhudo, ka mbërritur në Kosovës. Xhudistja pejane në Aeroportin ‘Adem Jashari’ është pritur nga Ministri i sporti Memli Krasniqi. Majlinda Kelmendi ka mbërritur në Kosovës, pasi u stolis me...
wozniacki

Qesharake: Wozniackit i lidhen flokët me reketin e tenisit (Video)

Caroline Wozniacki pati një situatë të pakëndshme në meçin e saj të fundit. Tenistes daneze iu kapën flokët me reketin e saj para një gjuajtje, duke ia pamundësuar asaj këtë veprim.
timthumb

Kelmendi shpallet Kampione Bote, momenti i triumfit (Video)

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Botëror të xhudos, i cili po mbahet në Rusi. Xhudistja kosovare, në finalen e kategorisë deri në 52 kilogram e ka mposhtur rumunen Andreea Chitu. Pejania pati katër duele...
Majlinda-1408713687

Majlinda Kelmendi kalon në rrethin e tretë të Botërorit

Majlinda Kelmendi ka kaluar në rrethin e tretë të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror të xhudos, i cili po mbahet në Rusi. Xhudistja kosovare e mposhti venezuelasen Vanessa Cortesia. Majlinda Kelmendi e ka nisur rrugëtimin drejt...
s_7229

Vetëm kjo bukuroshe di të luajë tenis me taka (Foto)

​Tenistja me famë botërore Serena Williams është e famshme në fushën e tenisit, por di të tërheqë vëmëndjen edhe jashtë saj, ku nëpërmjet fotove tregon trupin e saj me forma të bëshme dhe të tonifikuara. Ajo ka zgjedhur të...
French Athlete Mahiedine Mekhissi-Benabbad DISQUALIFIED 3000m - Takes Off Shirt Before Finish

E heq fanellën afër finishit, diskualifikohet (Video)

Mahiedine Mekhissi-Benabbad ishte tejet fatkeq në garën e atletikës në kuadër të Kampionatit Evropian. Benabbad pati një garë të mrekullueshme, duke arritur të krijojë distancë nga ndjekësit e tij në 3000 metra, mirëpo ai mori...
ciklist

Sherr mes çiklistëve (Video)

Spanjolli Vicente Garcia de Mateos dhe danezi Asbjorn Kragh janë përjashtuar nga Xhiroja e Portugalisë pasi në etapën e gjashtë të saj goditën me grushta njëri-tjetrin. Kamerat arritën të kapnin momentin kur pas rrëzimit në tokë,...