Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

bernie-ecclestone

Mbyllet çështja Ecclestone, bosi paguan 100 mln dollarë

Gjykata e Mynihut arkivon përfundimisht procesin ndaj Bernie Ecclestone, i cili ishte akuzuar për korrupsion. Gjykata Bavareze aprovoi marrëveshjen ndërmjet Prokurorisë dhe bosit të Formula 1, që pranoi të derdhë plot 100 milionë Dollarë,...
AUTO-F1-HUNGARORING-SCHUMACHER

Gjendet i varur personi i dyshuar për vjedhjen e kartelës së Schumacher-it

Njeriu që dyshohej se kishte vjedhur kartelën mjekësore të Michael Schumacher është vetëvarur në qeli në Zyrih. Lajmi bëhet i ditur në edicionin online të të përditëshmes gjermane “Bild”, duke iu referuar informacioneve që...
bernie-ecclestone

Bosi i Formula 1 “blen” gjykatën e Mynihut për 75 milion euro

Bosi i Formula 1, Bernie Eccleston ka arritur marrëveshjen me gjykatën e Mynihut për ti dhënë fund gjyqit në të cilin ai akuzohej për korrupsion. Mësohet se akordi është arritur mbi bazën 75 milion eurove që britaniku do ti kalojë ...
jonescormier3.0_cinema_1050.0

Boksierët grushtohen në prezantimin e tyre (video)

Boksierët e kanë si zakon që të ndeshen dhe jashtë rungut por ka raste kur nuk mund të përmbahen as në prezantimin e tyre. E njëjtë ndodhi edhe gjatë prezantimit që patën John Jones dhe Daniel Kormijer. Të dy këta boksier gjatë...
kllliii

Boksierët kthejnë restorantin në ring (Video)

Wladimir Klitsckho nuk është mirë që ta ngacmosh në ushqim. Boksieri Shanon Briggs shfaqet në restorantin e famshëm Italian Mamma Mia në Holliwood të Floridës dhe fillon që të hajë ushqimin nga pjata e Klitsckho. Wladimir e pyet...
shumaherr

Gruaja e Schumacher nxjerr në shitje aeroplanin privat

Për rikuperimin e Michael Schumacher, gruaja e tij ka nxjerrë në shitje aeroplanin privat. Sipas “Bild”, Corinna do ta shesë aeroplanin për një çmim prej 15 milionë eurosh.  Aeroplani që ka vende për 8 pasagjerë, përdorej...
krasniqi-21406445853

Krasniqi feston me flamurin Shqiptar, atë të Kosovës dhe Gjermanisë

Haxhi Krasniqi e ka festuar fitoren ndaj ukrainasit Oleksandr Cherviak me flamurin e Shqipërisë, Kosovës e Gjermanisë. Haxhi Krasniqi nuk e harron vendlindjen. Boksieri shqipatr e ka festuar fitoren ndaj ukrainasit Oleksandr Cherviak me...
timthumb (2)

Krasniqi i fiton dy tituj, i afrohet titullit të botës

Haxhi Krasniqi i ka gëzuar të gjithë shqiptarët, duke e mposhtur ukrainasin Oleksandr Cherviak, në meçin e zhvilluar sonte në “Anhalt Arena” të qytetit gjerman Dessau. Junikasi iu gëzua fitores pas 12 rundesh të zhvilluara, në...
timthumb (1)

Kështu duken këmbët e një çiklisti pas qindra kilometrave të përshkuara mbi biçikletë (Foto)

Me të përfunduar etapa e 18 e Turit të Francës ditën e djeshme, një nga çiklistët postoi në Twitter një foto të këmbëve të tij duke treguar pasojat e qindra kilometrave të përshkuara mbi biçikletë. Polaku Bartosz Huzarski ndau...
Michael-Schumacher-slider-2971796

Schumacher drejt rikthimit në shtëpi, mikroçip për të folur

Kampioni i Formula 1, Michael Schumacher është në përmirësim të ndjeshëm dhe brenda muajit gusht do të kthehet në shtëpi. Lajmi bëhet me dije nga “Daily Mirror”, i cili sqaron se kampioni gjerman vijon të ketë përmirësime...