Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

20160515173539356646

F1, Max Verstappen bën historinë në garën pa makinat Mercedes

Holandezi Max Verstappen hyn në historinë e Formulës 1 si fituesi më i ri i një Çmimi të Madh dhe si holandezi i parë që e bën diçka të tillë. Piloti 18-vjeçar i Red Bullit triumfoi në garën e Spanjës, duke lënë pas ferraristët...
nuri-seferi-500

Dalin në skenë detaje nga jeta private e boksierit Nuri Seferi

Nuri Seferi, apo siç quhet ndryshe Tajsoni shqiptar gjatë një intervite ka folur edhe për jetën e tij private. Seferi i cili jeton në Zvicër nuk tregon shumë për jeton private. Ai ka thënë me shaka se ëshët martuar dhe me fëmijë. Ndërsa...
GJokovic-700x467

Gjokoviç fiton për herë të gjashtë Australian Open

Tenisti serb Novak Gjokoviç, numri një i renditjes botërore në tenis, fitoi sot për të gjashtën herë turneun Australian Open duke mundur në finale tenistin britanik, Andy Murray. Gjokoviç arriti ta mbyllë ndeshjen me rezultatin 3-0...
perloti

Ja pse u përlot boksieri shqiptar

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Nuri Seferi, nuk ka mundur të përmbahej e mos të përlotët. E pse nuk mund të përmbahej? “Ishte vërtet e vështirë t’i përmbaj lotët nga këto vargje që ka thurur për mu aktori i madh z. Çun...
largea_11019548_878384318885127_6192385974119839854_n1430212581

Mesazhi i Nuri Seferit

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Nuri Seferi, premton se së shpejti do të rikthehet në ring gjithnjë e më i fuqishëm e drejt realizimeve të synimeve të tija. “Të dashur miq vazhdojnë stërvitjet intensive dhe ju premtoi se shumë...
00

Përshëndetja e një kalorësi (VIDEO)

Gara e kalërimit në Angli ka sjell një pamje tejet qesharake. Blake Shinn pa dashje ka treguar prapanicën e tij gjatë garës, pas një problemi me veshjen e tij. Buzëqeshjet te publiku nuk munguan me këtë rast.
tifozi_5400

Tifozi i zhveshur futet në fushë (VIDEO)

Sfida e ragbit anglez mes Welford Road dhe London Welsh pa një tifoz të zhveshur teksa vraponte në fushë. Tifozi në fjalë, krejtësisht nudo, vrapoi derisa u rrëzua në tokë nga Chris Hala. Gjithsesi, tifozi dhuroi spektakël për tifozët...
edis-620x330

Shqiptari Edis Tatli kampion i Evropës

Edis Tatli është shpallur kampion iu Evropës në pesha të lehta, pasi ka mposhtur francezin, Yvan Mendyn. Boksieri shqiptar me nënshtetësi finlandeze, Edis Tatli është kampion i ri i Evropës në pesha të lehta. Tatli rrahu boksierin...
klitchko

Wladimir Klitschko mbron titullin e botës për herë të 18 më radhë (VIDEO)

Boksieri ukrainas, Wladimir Klitschko ka mbrojtur titullin e kampionit të botës, pasi ka mposhtur boksierin Bryant Jennings në Madison Square Garden të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Klitschko ka fituar vetëm pas 12 raundeve me vendim...
largea_pamje-mahnit-euml-se-ja-si-l-euml-shohet-tim-sossen-nga-gryka-e-rugov-euml-s-video_hd1429992254

Pamje mahnitëse: Ja si lëshohet Tim Sossen nga Gryka e Rugovës (Video)

Sporti ekstrem i hedhjes me parashutë, po e bën rajon e Pejës tërheqëse për turistët e huaj. Në grykën e Rugovës, këtë hedhje me parashutë kohë më parë e ka bërë Tim Sossen, i ndihmuar nga shoqata e alpinistëve “Marimangat...