Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

robini

Krasniqi sonte lufton kundër kampioni botëror

Robin (Haxhi) Krasniqi dhe Jurgen Brahmer gjatë mbrëmjes së sotme do të përballen ndërmjet veti për titullin e kampionit të botës në boks. Përkrahje për boksierin shqiptar vjen edhe nga ylli i Borussia Monchengladbach, Granit Xhaka,...
krasniqi-haxhi

Me cilën këngë shqipe do të hyjë në ring Haxhi Krasniqi (Video)

Boksieri nga Kosova, Haxhi Krasniqi, nesër në Rostock të Gjermanisë, do të luftojë për titullin e botës në versionin WBO, në kategorinë gjysmë të rëndë. Do të jetë Jurgen Brahmer, kundërshtari i Haxhi Krasniqit. Krasniqi njihet...
Piloti-620x330

Aksident i tmerrshëm, piloti shpëton për mrekulli (Video)

Një aksident i frikshëm është parë në garat e shpejtësisë në Florida. Gara e organizuar me të ashtëquajturat vetura fluturake ka mundur të jetë fatale për pilotin më të njohur në këtë sport, Larry Dixon. Vetura e tij fluturoi...
10390973_10205854461107683_3523190405442180243_n

A po i stërvit kampioni shqiptar ekstremistët e ISIS-it? (FOTO)

Kampionin shqiptar në Thai Boxing, Valdet Gashi, po akuzohet se po stërvit njerëz sipas rregullave të Kuranit. Gashi së bashku me disa shok të tjerë kanë hapur një qendër stërvitore për Mixed Martial Arts, e cila quhet MMA Sunna...
download

Fernando Alonso humb kujtesën e 20 viteve të fundit pas aksidentit

Që Fernando Alonsos i ka ndodhur diçka e rëndë tashmë është vënë re nga të gjithë. Ai incident në pistën e Montmelò në testimet me McLaren fsheh shumë sekrete. Asturiani nuk do të garojë në garën e parë të sezonit. Që...
10406717_851791641530991_7757201681044333065_n

Ky është “Schumacheri” shqiptar nga Shkupi! (Foto-Video)

Talentet shqiptare vazhdojnë të shkëlqejnë në Evropë dhe atë në sporte të ndryshme. Njëri ndër ta është Lirim Zendeli nga Shkupi i Maqedonisë, i cili se bashku me familje jeton në Gjermani. Zendeli është vetëm 13 vjec dhe shquhet...
Gjergjaj-vs.-Klitschko-4

Gjergjaj hap pas hapi drejt duelit me Klitschkon

Boksieri i suksesshëm kosovar, Arnold Gjergjaj, ka shënuar një tjetër fitore në boksin profesionist. Boksieri i kategorisë së rëndë sonte triumfoi në Zvicër përballë kundërshtarit nga Hungaria, Zoltan Csala. Gjergjaj i njohur si...
174571

Aksident i frikshëm për Alonson, dërgohet në spital (Foto)

Aksident i rëndë për Fernando Alonson në Barcelonës. Piloti i McLaren-Honda doli jashtë piste duke u përplasur me murin ndarën dhe gjithpka ndodhi në kthesën numër 3. Ambulanca u afrua menjëherë ndërsa në pistë doli flamuri i...
foto

Schumacher divorcohet me gruan, pas 13 vitesh!

Për familjen Schumacher asesi të ketë lajme të mira. Lëndimi i rëndë i Michael Schumacher mund të jetë shtuar me një dhimbje tjetër në këtë familje. Ralf Schumacher, vëllau i vogël i Michael Schumacherit është divorcuar me...
Michael-Schumacher-650x487

Lajme të këqija për shëndetin e Schumaherit

“Progresi i Michael Schumacher është jashtëzakonisht i ngadaltë dhe në horizont nuk duket asnjë mrekulli”. Është ky konfirmimi që bën një burim për të përditëshmen angleze Daily Express. Informatori që mbetet anonim, (dihet...