Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

robin

Krasniqi: Zoti e bekoftë Kosovën dhe … (Foto)

Robin Haxhi Krasniqi u ka uruar të gjithë kosovarëve shtatë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Boksieri kosovar, Robin Haxhi Krasniqi, i cili po bëhet gati për duelin e 21 marsit, nuk ka harruar t’i uroj bashkëvendësit për festën...
1_1249

Boksierja zhvishet për Playboy-n (+18)

Ajo është një nga boksieret më të njohura në histori. Por nëse mendoni se ajo ka një trup të mbushur me muskuj dhe mashkullor, gaboheni. Regina Halmich është superseksi. Madje për herë të dytë, ajo do jetë në kopertinën e revistës...
krasniqi-haxhi

Haxhi Krasniqi: Që 10 vjet punoj e ushtroj për titullin e botës (FOTO)

Haxhi Krasniqi duket se është më i vendosur se kurrë për ta fituar titullin e kampionit të botës. Boksieri kosovar po punon intensivisht, për ta realizuar ëndërrën e tij, duke u bërë shqiptari i parë që shpallet kampion bote,...
richard_sherman_12_large_zps00fd2e02

Vetë milioner, babai punëtor i kanalizimeve!

Richard Sherman është sportist shumë i njohur në Amerikë. Së fundi ai ka nënshkruar kontratë me vlerë 56 milion dollarë me skuadrën e Seahaëks në futbollin amerikan. Por pavarësisht se ka para me miliona, ai shquhet për jetën...
44

Përmbledhje nga dueli Seferi – Glowacki (Video)

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, nuk arriti ta mbroj titullin e tij përballë polakut, Krzysztof Glowacki Ky i fundit triumfoi me vendim unanim të gjyqtarëve pas një dueli 12-raundësh.
44

Polaku Glowacki mund Nuri Seferin (Foto)

Polaku Krzysztof Glowacki ka mundur Tajsonin shqipar, Nuri Seferin në duelin eliminator për titullin kampion bote. Polaku është një kundërshtari që në karrierën e tij ka 23 fitore në 23 ndeshje. Ndeshja e zhvilluar në Poloni,...
11

Ja me cilën këngë Nuri Seferi futet në ring (Video)

Nuri Seferi është futur në ring me këngën Kuqe e Zi të Grupit Etno Engjujt. Ndiqni duelin në këtë link http://www.sportingvideo.tv/20150131/vv54cd1fd637c215.17716692-994549.html
nuri_seferi_11

Ndiqni drejtpërdrejt Nuri Seferi vs Krzysztof Glowacki

Tajsoni shqiptari, Nuri Seferi sonte do të ndeshet me polakun Krzysztof Glowacki. Dueli i sontëm do të jetë tejet i rëndësishëm për Seferin, që kërkon titullin botëror në versionin WBO për më tepër ndaj një kundërshtari që...
06_01_2015_nuri_seferi_678543780

Luan Krasniqi i sigurt: Fiton Seferi

Luan Krasniqi beson se Nuri Seferi sonte do ta mposht numrin një në botë, polakun Krzysztof Glowacki, “Nuri Seferi, sonte bokson në Poloni kundër Krzysztof Glowacki. Me fitoren e tij, titullit për Kampion botëror, ai do ti ofrohet...
tenis_8775

Williams triumfon në Australian Open

Serena Williams është kampione e Australian Open. Tenistja amerikane mposhti në finale Maria Sharapovan. Enistrja amerikane, Serena Williams, fitoi Grand Slam turneun e tenisit në Australian Open, pasi mposhti në finale Maria Sharapovan...