Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

Nuri_Seferi1

Seferi: Do ta mposht Glowacki për tifozët shqiptarë

Nuri Seferi tashmë është gati për duelin me boksierin polak, Krzysztof Glowacki. Ky duel do të zhvillohet të sonte nga ora 23:45 në Torun të Polonisë. Kurse, bokseri nga Gostivari, në këtë duel shumë të rëndësishëm pritet ta...
155705

Krasniqi stërvitet mbi zjarr

Boksieri shqiptar Robin Krasniqi po përgatitet për duelin e titullit botëror. Stërvitjet mbi zjarr janë një metodë që Krasniqi ka zgjedhur për t’u aktivizuar edhe më shumë, në një nga ndeshjet më të rëndësishme për të.Ai...
pesh-ngritje

Skandali i dopingut, Berisha: Ndiej shumë përgjegjësi morale,largohem

“Ndjej përgjegjësi morale për skandalin e dopingut që përfshiu peshëngritësit shqiptarë. Unë besoj që ata janë të pafajshëm, por gjithë suksesi i arritur me mund dhe djersë pas dy viteve punë, u shemb me njëherë. Një gjë...
Capture

Arena ku do të boksojë Nuri Seferi (Foto)

Boksieri shqiptar nga Struga, Nuri Seferi, bën gati dorëzat për duelin e 31 janarit dhe për fitore ndaj polakut, Krzysztof Glowacki. Në këtë arenë polake do të dalë në mejdan Seferi, i cili si asnjëherë më parë është i përgatitur...
rrr

Ja si u vodhën trofetë e Red Bullit nga hajdutët (VIDEO)

Është publikuar video e vjedhjes së trofeve të skuadrës së Formula 1, Red Bull Racing. Më shumë se 60 trofe, të fituar nga Red Bull Racing janë vjedhur nga fabrika e ekipit të Formula 1 në Angli, në muajin dhjetor. Kurse, tek sot...
Kurt+Busch+Patricia+Driscoll+New+Hampshire+BqwCc9pW5OGl

Piloti i famshëm: Ish e dashura ime është një vrasëse

Kanë qenë tejet të rënda deklaratat e pilotit të Formulës Nascar, në drejtim të ish të dashurës së tij, nga e cila është ndarë. Bëhet fjalë për marrëdhënien mes Kurt Busch dhe Patricia Driscoll, e cila, sipas Kurt, nuk është...
tenis

Tragjedi, vdes tenistja ruse

Një nga shpresat e tenisit në Rusi ka ndërruar jetë sot. Sporti rus ka marrë një lajm tejet tragjik sot. Tenistja nga ky vend, Violeta Degtiarjeva ka ndërruar jetë. Sipas raportimeve të mediave ruse, Violeta ndërroi jetë pasi pati...
Peshengritje-Evropiani-U-23-Hysen-Pulaku-04

Peshëngritje, Hysen Pulaku rezulton pozitiv edhe në testin B antidoping

Tjetër goditje për peshëngritjen shqiptare, Hysen Pulaku dyshohet se ka rezultuar pozitiv edhe në testin B të analizave që ka zhvilluar në Gjermani.Pulaku rezultoi pozitiv në testin A kundër substancave të palejuara të publikuara...
3EA64DC3-B998-4F05-B9A6-3999AC495080_w268_r1_cx29_cy12_cw65

Dy alpinistë ngjiten në njërën nga majat më të vështira

Dy alpinistë amerikanë kanë ngjitur majën e shkëmbit El Capitan, në parkun kombëtar Yosemite, në Kaliforni. Maja ndodhet në 900 metra lartësi, ndërsa ngjitja në të konsiderohet si një nga më të vështirat në botë. Kevin Jorgeson,...
Robin Krasniqi3

Caktohet kundërshtari i Krasniqit për titullin e Botës

Kampioni i botës, Jürgen Brähmer, do të jetë kundërshtar i Robin Haxhi Krasniqit me 21 mars. Ky duel do të jetë i vlefshëm për titullin e kampionit të Botës në WBA. Këtë e ka konfirmuar boksieri kosovar në Facebook. “Me 21...