Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

8

Sportisti më i paguar në botë me një super-koleksion makinash (Foto)

Boksieri amerikan Floyd Mayweather bën një jetë luksoze dhe këtë nuk nguron ta ndajë edhe me fansat e tij në rrjetet sociale. Pak më parë ai tregoi koleksionin e tij të këpucëve dhe syzeve ndësa së fundmi, ylli i ringut ka postuar...
adam

Ragbisti e bënë nevojën në brekë gjatë ndeshjes! (Video)

Lojtari i futbollit amerikan, Adam Lane Jr, është bërë ‘horë’ pas një ndeshje në elitën e ragbit amerikan. Lojtari në fjalë kreu nevojën gjatë ndeshjes dhe këtë e tregojnë edhe pamjet e mëposhtme të brekëve të tij.
robin

Haxhi Krasniqi sfidon edhe të ftohtit (FOTO)

Përveç grushteve, boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi po dëshmon se mund t’i bëjë ballë edhe temperaturave të ulëta. Boksieri nga Juniku, Haxhi Krasniqi, është zhveshur sërish. Por, kësaj radhe jo për të boksuar, por për ta sfiduar...
Michael-Schumacher-650x487

Schumacher nuk i përmbahet lotëve kur dëgjon zërin e fëmijëve

Kanë kaluar një vit që prej aksidentit të Michael Schumacherit. Ish kampioni i Formula 1 po mundohet ta marrë vetën, por gjermanin e pret një rrugë të gjatë dhe të vështirë. Sipas Corriere della Sera, ish piloti i Ferrarit nuk mund...
foto (2)

Martesa përrallore e Jenson Button (Foto)

Piloti anglez i Formula 11 Jenson Button (34) dhe modelja argjentino-japoneze Jessica Michibata (30) janë martuar më 30m dhjetor 2014 në ishullin Maui, në Hawaii. Çifti ishte fejuar 5 vjet më parë, ndërsa ceremoninë martesore e kryen...
hokej

Hokejisti godet veten me grusht! (VIDEO)

Hokejisti i Buffalo Sabres, Patrick Kaleta, u bë protagonist i një rrahje qesharake në sfidën kundër Ottawa Senators. Kaleta e goditi veten me grusht, para se t’ia jepte një grusht tjetër kundërshtarit të tij, Jared Cowen.
largea_krasniqi-20_1419120319

Super Haxhi Krasniqi, mbrojti titujt

Në sallën e Munihu, dëgjohej kënga besa-besë, e cila i dha edhe më shumë forcë kryetrimit shqiptar, Haxhi Krasniqi, me prejardhje nga Juniku i Kosovës. Ai me fitoren ndaj polakut Sek ka hapur rrugën për tiullin e botës në kategorin...
dereck-chisora-edmund-gerber

Boksieri i famshëm kërcënon me vrasje!

Boksieri i njohur anglez, Dereck Chisora ka qenë i përfshirë përsëri në një skandal. Chisora ka kërcënuar me vrasje dy persona të rinjë. Ngjarja ka ndodhur ditë më parë pasi që dy persona i qëndronin afër veturës së tij në...
eye

E tmerrshme: Me një goditje ia nxori syrin kundërshtarit (Video)

Në një duel amator të kik-boksit, Alan Grays i shkaktoi lëndim të tmerrshëm Jose Johnstonin. Grays ia hoqi syrin nga vendi kundërshtarit të tij me një goditje me këmbë, duke tmerruar të gjithë.
godelli-begaj

Peshëngritësit shqiptarë rrezikojnë edhe burgimin

Nga heronjë në tradhtarë. Me shumë mundësi kështu do të konsiderohen 3 pëshëngritësit tanë nëse testet B konfirmojnë përdorimin e dopingut. Jo vetëm në opinion publik, i cili duket se tashmë e ka dhënë verdiktin e tij duke...