Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Sportetë e tjera

161635

Kampionja e botës Majlinda Kelmendi merr 50 mijë dollarë shpërblim

Presidenti i Federatës ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer i ka dhënë kampionës së botës Majlinda Kelmendit një shumë prej 50 mijë dollarësh shpërblim, për shkak se ajo u shpall kamione e xhudos në botë për të gjitha...
sherifi123-620x330

Ja si ia theu hundën Sherifi boksierit serb (Video)

Sevdail Sherifi arriti që me lehtësi ta mposht boksierin serb, Vanja Kostel. Boksieri shqiptar, Sevdail Sherifi, realizoi fitore të lehtë me nokaut kundër serbit, Vanja Kostel.
sherifi-620x330

Boksieri shqiptar ia theu hundën sërbit

Boksieri shqiptar, Sevdail Sherifi, ka arritur të shënojë një fitore të rëndësishmë për karrierën e tij. Sherifi mbrëmë ka triumfuar në ringun profesionist kundër boksierit serb, Vanja Kostel. Ai triumfoi me nokaut, teksa pas...
AUTO-F1-HUNGARORING-SCHUMACHER

Schumacherin e braktisin dy sponsorë, ndërpresin kontratat

Kampioni i shtatëfishtë i Formula 1, Michael Schumacher, i cili mori lëndime të rënda vitin e kaluar ndersa bente ski, braktiset prej dy sponsorëve të tij, transmeton Anadolu Agency (AA).Kompanitë e modës “Navyboot” dhe...
Gewichtheben-Albaner-gewinnt-bei-Gewichtheber-WM-Max-Lang-15_image_630_420f

Tronditet peshëngritja shqiptare: Edhe Godelli rezulton pozitiv në testin antidoping

Pas Romela Begajt dhe Hysen Pulakut, edhe kampioni shqiptar i botës në peshëngritje, Daniel Godelli, ka rezultuar pozitiv në testin antidoping të bërë pas Botërorit të Kazakistanit. Burime konfidenciale konfirmojnë për Top Channel...
begaaaj

Tronditet peshëngritja, Romela Begaj pozitive në testet anti-doping

Pak ditë pas entuziasmit për shpalljen e saj kampione bote, vjen një lajm jo fort i mirë. Romela Begaj ka rezultuar pozitive në testet anti-doping të zhvillura në botërorin e Almatisë në Kazakistan. Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes...
wwwww

Përplasja e tmerrëshme e Mark Webber-it (Video)

Australiani Mark Webber, ish piloti i Red Bull-it, u përplas me muret mbrojtëse të pistës braziliane me makinën e tij Porsche gjatë garës 6-orëshe. 30 minuta nga fundi, Webber humbi kontrollin e makinës së tij 919 Hybrid në kthesën...
auto_shpetimi1417301089

Ahmetaj shpallet kampion bote

Shpetim Ahmetaj ka fituar titullin e kampionit botëror në kikboks. Nga tash e tutje, titullin e kampionit botëror në kikboks në versionin ËKU do ta mbaj një shqiptar. Shpetim Ahmetaj ka arritur ta mposht hungarezin, Dezsco Backos për...
foto-2_2010

Goditet me top në kokë, lojtari në rrezik për jetën (Video)

Lojtari i Australisë në kriket, Phil Hughes, është në rrezik për jetën pasi është goditur me top në kokë gjatë ndeshjes ndaj New South Wales, e cila u zhvillua në Sydney. Hughes ka rënë pa ndjenja në tokë, derisa menjëherë...
F1-vetel-700x442

Ferrari konfirmon: Largohet Alonso, vjen Vettel

Tashmë është zyrtare, Fernando Alonso lë Ferrarin. Në vitin e ardhshëm do të zëvendësohet nga Vettel, Fillimisht skuadra nga Maranello lajmëroi ndarjen nga piloti spanjoll nderkohë që vetëm pak minuta më vonë bëri të ditur se...