Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Filmë

gogolee

Pas 30 vitesh nga filmi “I vetëm në shtëpi” aktori 38-vjeçar rikrijon personazhin ikon KEVIN

Kanë kaluar gati 30 vite nga realizimi i një prej filmave më të dashur festiv nga të gjithë brezat. “I vetëm në shtëpi” ! Personazhi Kevin i luajtur nga aktori Macaulay Culkin, është i papërsëritshëm dhe këtë vit askush më...
got_1544189699-2735017

Vjen promoja e parë ‘drithëruese’ për sezonën e fundit të ‘Game of Thones’

Game of Thrones kanë prezantuar sezonën e fundit me anë të një videoje drithëruese. Në prill fillon të shfaqet sezona e tetë dhe e fundit e serialit shumë të shikuar, Game of Thrones. HBO ka publikuar një promo të parë lajmëruese,...
screenshot-29_1542662811-1599431

“Sandër Mafishja” tregon detajet e komedisë më të njohur shqiptare, “Pallati 176″

Ai është një personazh që na ka bërë të qeshim pafund me rolet që ka vënë në skenë. Personazhi që e njeh i madh e i vogël është pikërisht ai që ka luajtur në “Pallatin 176” në rolin e Sandrit. Bëhet fjalë për aktorin...
fg_1542203701-6218980

Zbulohet pjesa shqiptare tek “Game of Thrones”

Bota e “Game of Thrones” ka shumë karaktere të ndryshme, ku secili ka një personalitet dallues ashtu siç kanë edhe shtetet nga njëri-tjetri. Faqja “Fansides” i ka përshtatur 50 personazhet e “Game of Thrones” me 50 shtete...
creed_1538044103-2608705

Publikohet traileri për filmin e ri ‘Creed II’ dhe ka ’çmendur’ fansat

Traileri për pjesën e dytë të filmit shumë të shikuar ‘Creed’ ka dalë është fantastik. Fansat e filmave ‘Rocky’ janë gëzuar shumë kur kanë mësuar se kundërshtari i Adonis Creed në pjesën e dytë të ‘Creed’ është...
daenerys_1537444878-6802545

‘Khaleesi’ përjetë me “Game of Thrones”, bën tatuazhin e mrekullueshëm në sezonën e fundit të serialit

Game Of Thrones fitoi çmimin Emmy në kategorinë e më të mirit për seritë dramë, për të tretën herë. Pas fitores se ditës së hënë, aktorja Emilia Clarke vendosi të festojë në mënyrë unike. Clarke, e cila luan rolin e Daenerys...
gameofthronesemmys-u20573096912zkg-621x414-livemint_1537260143-9666278

“Game of Thrones” vazhdon të mbetet seriali më i mirë, fiton çmimin kryesor në “Emmys”

Është mbajtur mbrëmja më e rëndësishme e ndarjes së çmimeve për televizion. “Game of Thrones” janë mbretër të ‘Emmy’ përsëri! Është hera e tretë që seriali shumë i shikuar po fiton çmimin më të rëndësishëm të...
v_1524556315-542245

Van Damme e ‘çmend’ Serbinë, vihet në rolin e shqiptarit shkatërron bandën serbe

Filip Shala është emri i aktorit të njohur Jean Claude Van Damme në filmin e tij të fundit. “Kill’em All” tregon historinë e një shqiptari, i cili kërkon hakmarrje për babanë e tij, të cilin e kishin vrarë serbët gjatë luftës...
Adea-Shabani-Missing-1-400x220

Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood (FOTO)

Aktorja ambicioze nga Maqedonia, Adea Shabani, e cila u zhduk në mënyrë misterioze në apartamentin e saj në Hollivud muajin e kaluar, besohet se është e vdekur – dhe burri i cili ishte në lidhje me të bëri vetëvrasje të enjten...
133714667

“Palma e artë” në Kanë për “Sheshin” e Ruben Ostlund

Filmi suedez “Sheshi” i regjisorit Ruben Ostlund e fitoi çmimin “Palma e artë” në jubileun e 70-të të Festivalit të flimit në Kanë. Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s nga Parisi, fitorja për regjisorin Ostlund,...