Sunday, 25 July 2021 | Lajme: 0

Filmë

Scene 110, Int. Buried Ship (Tunisia) ~ Victoria (ANNA FRIEL) discovers the ring surrounded by scorpions with Angelo (RAOUL BOVA), Luca (VOLKER BRUCH) and Professor Elgar (DAVID SHERWOOD).

“Lazarat Burning”: Në filmin e Hollivudit, protagonist Raul Bova

Në thrillerin hollivudian “Lazarat Burning”, prodhuesit dhe trafikantët shqiptarë të hashashit do të jenë në varësi të një organizatë të madhe kriminale të drejtuar nga krimi i organizuar amerikan. Kreu i Dhomës Amerikane të...
auto_blerimi-620x3301413625288

Blerim Destani fillon stërvitjen për filmin e ri (Video)

Blerim Destani do të xhirojë filmin e tij të ri. Për këtë arsye ka filluar stërvitjen për këtë projekt të tij të ri. Aktori i njohur përmes rrjeteve sociale ka paralajmëruar se tashmë ka filluar përgatitjet për këtë film,...
game of

Traileri për “Game of Thrones” thyen rekordin e shikimeve (VIDEO)

Traileri për sezonin e gjashtë të ‘Game of Thrones’ është shikuar 30 milionë herë brenda 24 orëve. Pamjet e para zbulojnë shumë nga sezoni i mistershëm, që do të fillojë më 24 prill, ndërsa fansat kanë bërë që...
20160306141424158646

Lazarati mbërrin në Hollywood

“Mercury Films” ka zbuluar se ka nisur një projekt për një film që do të titullohet “Lazarat Burning” dhe ku do të interpretojnë Albana Osmani, Ermal Mamaqi dhe Jonida Vokshi. Filmi do të shfaqet në qershor të vitit 2017 dhe...
filmi-shok1

Sonte, nata e çmimeve “Oscars”, mes tyre edhe “Shok”

Të gjithë shqiptarët kanë një arsye më shumë pse ti mbajnë sytë nga ekrani pasi sot ndahen çmimet “Oscar” dhe kjo është hera e parë që një film nga Kosova është nominuar për këtë çmim prestigjioz e madje po konsiderohet...
133046353

Deadline: Fotuesi absolut është filmi kosovar “Shok”

Është mbyllur procesi i votimit në Akademinë Oscars, për të gjitha kategoritë e sivjetme. Fushata e cila ka nisur që në muajin shtator ka përfunduar, ndërsa fituesit janë tanimë në zarfet që do të hapen natën e 28 shkurtit. Deadline...
teuta k

Këtë ditë mund ta shihni filmin ku zhvishet Teuta Krasniqi (Video)

Në Kinemanë ‘ABC’, të premten do të jepet premiera e filmit artistik të metrazhit të gjatë “Engjëjt janë larg”, me regji të Gjergj Xhuvanit. Premiera për gazetarë do të jepet në ora 13:00, e cila do të pasohet me konferencën...
24dd1399-ff4a-4a42-8426-4237c0aa0939-848x478

Nisin xhirimet e sezonit të ri të “O sa mirë”, pamje nga prapaskenat (Foto)

Seriali më i ndjekur vendor i momentit “O sa mirë” ka filluar me realizimin e sezonit të ri. Pas thuajse dy muaj pushim aktorët dhe ekipa e serialit i janë përveshur punës për të sjell në ekran për shikuesit e shumtë të tyre,...
133021801

Publikohet traileri i filmit “Engjëjt janë larg” (Video)

Traileri i filmit artistik të metrazhit të gjatë “Engjëjt janë larg” me regji të Gjergj Xhuvanit, ka lansuar trailerin e saj. Ky film është bashkëprodhim midis Shqipërisë, Kosovës dhe Italisë. Fatmir Spahiu, producent...
images

Bertan Asllani pjesë e serialit më të ndjekur turk (Video)

Në trojet tona u bë këngëtar e me këtë eksperiencë u nis drejt Turqisë. Por atje nuk u hap dera e industrisë muzikore por ajo e serialeve. Kjo fushë rezultoi shumë e suksesshme për Bertan Asllanin i cili deri më tani është shfaqur...