Sunday, 25 July 2021 | Lajme: 0

Filmë

Capture

“Martesa”, përfundojnë xhirimet e filmit kosovar të financuar nga Shqipëria

Në Prishtinë kanë përfunduar xhirimet e filmit “Martesa”, i cili është filmi i parë kosovar i financuar edhe nga Qendra Kinematografike Kombëtare e Shqipërisë. Kosova ka tri vjet që përkrahë projekte filmike të Shqipërisë,...
20160131215648684600

“Shok” pritet në Londër, përkrahje e madhe nga familja e Rita Orës

Ekipi i filmit “Shok” që e dërgoi Kosovën për herë të parë në “Oscar” po qëndron në Londër. Regjisori i filmit, Jamie Donougjue dhe producenti dhe aktori i këtij filmi, Eshref Durmishi janë takuar me ambasadorin e Kosovës...
Clash

Shqiptarët role kyqe në serinë më të re të Netfilx (FOTO)

Clash of the vampires” është seriali më i ri televiziv që Netflix po planifikon të bëjë dhe këtë herë janë të përfshirë edhe shqiptarët. Pas shumë sukseseve me të gjitha serialet që Netflix po nxjerrë, këtë herë...
foto

Filmi kosovar “Shok” i nominuar për Oscar (Video)

Kosova ka shënuar suksesin më të madh në historinë e industrisë së filmit kosovar deri më tani.  Filmi  “Shok” nga Kosova është filmi  i parë shqiptar i nominuar për Oscar. “Shok” bën pjesë në kategorinë e filmave...
game

Publikohet traileri i parë i sezonit të gjashtë të “Game Of Thrones” (Video)

Rrjeti televiziv amerikan HBO përmes trailerit të ri ka dhënë imazhet e para të sezonit të gjashtë të filmit serik “Game Of Thrones”. Në trailerin e ri janë të përfshira disa skena nga sezoni paraprak, në të cilën paraqitet...
jon-snow-655x356

Jon Snow ringjallet në serinë e 6-të të “Game of Thrones”

Saga e famshme mesjetare “Game of Thrones” është e njohur për një fund ndryshe nga filmat klasikë, ku heronjtë triumfojnë. Tek “Game of Thrones” personazhet udhëheqës dhe me karaker të fortë në fund vdesin. Dhe ky ishtë...
largea_angelina_giovane-1140x6281447264046

Angelina Jolie: Herën e parë që e bëra… çava të dashurin me thikë

“Fillova të bëj seks me të dashurin tim, por nuk po ndjenim emocione të forta. Në një moment desha të ndihem më e afërt me të dhe mora një thikë dhe e preva. Dhe ai më preu më pas. Ishim të mbuluar me gjak por kishim shkëmbyer...
blerim-620x330

Publikohet trileri i filmit të ri të Blerim Destanit (Video)

Aktori shqiptar Blerim Destani së shpejti do ta vijë me filmin e tij më të ri. “Soko 5113” titullohet filmi më i ri ku merr pjesë Blerimi, i cili pritet që shumë shpejt të ketë premierën. Aktori përmes rrjeteve sociale ka publikuar...
Giovana-Antonelli-Zhade-480x461

A u kujtohet Zhade? Ajo tash ka dy binjake (Foto)

Giovana Antonelli është aktorja e famshme braziliane, e cila famën më të madhe në karrierën e saj e arriti në serialin televiziv “Kloni”, në të cilin serial luajti rolin e Zhades. E kujt nuk i kujtohet Zhade e famshme, e cila u...
DanielCraig-bond-690x388

Kjo është rregull: Bond nuk bën të jetë femër ose homoseksual!

Protagonisti legjendar i James Bondit, Roger Moore, beson se ky rol nuk duhet të luhet kurrë nga një femër ose një homoseksual për shkak se “nuk do të ishte karakter i vërtetë”.   Moore ka luajtur në rolin e ‘Agjentit 007’...