Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Muzikë

screenshot-24_1523887180-3680167

Kryeministri i Rusisë surprizon Elhaida Danin

Këngëtarja Elhaida Dani ndodhet në Rusi. Ajo është pjesë e shfaqjes ‘Katedralja e Parisit’ që luhet në Pallatin e Kremlinit. Elhajda ka një nga rolet kryesore atë të ‘Esmeraldës’. Elhaida është ndjerë e nderuar nga kryeministri...
untitled_1523811465-4517648

Alban Mehmeti dhe Kaltrina Selimin sjellin ritëm dhe pamje mahnitëse me duetin e tyre

Pas bashkëpunimit shumë të suksesshëm që patën me realizimin e disa potpurive popullore, Alban Mehmeti dhe Kaltrina Selimi kanë dërguar më tej bashkëpunimin e tyre duke realizuar një duet. “Dashnia jem” mban titullin kënga që...
screenshot-20_1523729466-7814365

2Ton dhe Lindon publikojne bashkëpunimin e tyre më të ri (Video)

Një nga projektet e shumëpritura ka parë dritën e publikimit. Reperi 2 Ton dhe këngëtari Lindon Berisha kanë publikuar bashkëpunimin e tyre më të ri. “1 xhiro” është titulli i këngës që pritet të kthehet në një hit të...
majk-1

Capital T dhe Majk, 12 milionë për një muaj me “Pasha Jetën”

Hip hop superyjet, Capital T dhe Majk, kanë publikuar vetëm muaj më parë projektin e ri të tyre. Dyshja janë shfaqur plot stil në një këngë me tekst e videoklip të bukur. Ashtu siç u prit, projekti u bë një hit, por numri i klikimeve...
enca_1521584819-402823

Habit Enca: Kur më thonë ‘pornostare’ e marr si kompliment, edhe babai më thërret ashtu

Këngëtarja Enca Haxhia ka qenë e ftuara e radhës në një nga kronikat e emisionit “Prive”. Ajo ka rrëfyer për jetën dhe karrierën e saj, ku në veçanti ka folur për projektin e saj më të fundit “Dua”. Enca theksoi se tema...
rita-1-750x430

Rita Ora pozon si ‘lepurushja atraktive’ (Foto)

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka zgjedhur një mënyrë atraktive për të uruar festën e Pashkëve. Ajo ka publikuar disa fotografi mjaft ‘të nxehta’ në rrjetet sociale, ku shfaqet provokuese, teksa bart...
29939389_10216200615867643_2014542224_n

Rikthehet me “Belvedere”, ja projekti i fundit i Gassos (Video)

Një këngë plot shije e stil është publikuar vetëm pak ditë më parë nga reperi i njohur shqiptarë Gasso. Pas bashkëpunimeve të shumta që ka pasur deri më tani, Gasso ka vendosur që në këtë fillim pranvere të sfidojë veten...
bebe-rexha-750x430

Bebe Rexha sjell këngë me Ne-Yo (Video)

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Ajo po vazhdon të mbajë koncerte dhe po shfaq perfomanca mbresëlënëse anembanë botës. Krahas kësaj, këngëtarja po vazhdon të sjell...
screenshot-10_1522251718-8912359

Elvana Gjata zbulon surprizën, vjen në bashkëpunim me reperin e famshëm

Këngëtarja Elvana Gjata më në fund ka zbuluar surprizën që ka përgatitur për fansat e saj. Në rrjetet sociale ajo ka ndarë njoftimin se shumë shpejt do të publikojë videon e këngës së saj më të re  dhe vjen në një bashkëpunim...
bushpepa-660x330_1522079912-3842193

Publikohet klipi zyrtar i këngës që do përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion

Kënga ‘Mall’ e kënduar nga Eugent Bushpepa, përfaqësuese e Shqipërisë në Eurovizion ka gati versionin zyrtar. Në këtë klip nuk kanë munguar motivet e kostumeve popullore në veshjet e balerinëve ku dominon fustanella, xhubleta...