Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Muzikë

dl_1519241000-4410592

Të gjithë fituesit në Brit Awards: Dua Lipa bën historinë me dy çmime

Sukseset e Dua Lipës nuk kanë të ndalur, ndërsa nuk duhet harruar se ky është vetëm fillimi. 22-vjeçarja ka qenë personazhi kryesor i edicionit të sivjetmë Brit Awards, ku shkëlqeu si nga dukja ashtu edhe në aspektin profesional. Këngëtarja...
lipa-1-728x430

Dua Lipa fiton, artistja më e mirë femër në Brit Awards 2018

Dua Lipa, një këngëtare tanimë e njohur gjithandej me hitet “New Rules” dhe “IDGAF”, është nominuar në pesë kategori: artistja më e mirë femër, artistja më e mirë debutuese, kënga më e mirë me “New Rules”, albumi...
dl_1519241000-4410592

Rita Ora e Dua Lipa shfaqen mahnitëse në Brit Awards

Dy yjet e muzikës botërore, Rita Ora e Dua Lipa kanë shkëlqyer në tepihun e kuq të ndarjes së çmimeve Brit Awards, ngjarje kjo që po mbahet në Londër. Dua Lipa është nominuar për pesë çmime Brit Awards. Kurse Rita Ora do të...
kida

Publikohet “Ti” nga Kida

“Ti” titullohet kënga më e re e Kidës, të cilën e ka realizuar me videoklip. Është një këngë që vjen e interpretuar mirë nga këngëtarja, emri i vërtetë i të cilës është Orhidea Latifi. Tekstin e kanë shkruar Zzap, Fero...
nora

Nora Istrefi do ta lansojë duetin me Irkenc Hykën

Nora Istrefi pritet të publikojë projektin e ri të saj t titulluar “Tymi i Dashnisë”. Ishte konfirmuar titullii këngëtares shqiptare, për atë që besohet se do të jetë një hit i radhës i saj për këtë verë. Por, projektin...
adelina

Adelina Tahiri në pritje të ëmbël. Vëllai i saj tregon gjininë e foshnjës

Duket se çifti Adelina Tahiri dhe i shoqi Serjoza Markov, kanë vendosur ta zgjerojnë familjen sa më shpejt. Hidhen hipoteza shumë të forta se Adelina është në pritje të fëmijës së parë. Këto i ka përforcuar edhe më tepër vëllai i...
2ton_1518633474-8315165

2Ton publikon këngën e re

2Ton ka publikuar këngën e tij më të re “100 T’mira”, të cilën e ka sjellë edhe me videoklip. Muzikën e dhe tekstin e ka bërë vet këngëtari. Kurse videoklipin e kësaj kënge e ka punuar Grandmedia.  
Dua-Lipa-4-lo-res-1

Dua Lipa shkruan historinë, arrin një miliard klikime me “New Rules”

Superylli shqiptar me famë botërore, Dua Lipa, po feston suksesin e radhës gjigant të saj. Bukuroshja nga Prishtina vitin e kaluar kishte një prej viteve më të mira në karrierë. Ajo arriti që të realizojë albumin që mban emrin e...
rita

Rita Ora më 17 shkurt në Prishtinë, në ora 22 performon para kosovarëve

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Pjesëmarrjen e yllit botëror të pop muzikës, me prejardhje nga...
adelina

Adelina Berisha publikon këngën ‘S’ta fal’

Ka kohë që e ka paralajmëruar. E sonte, këngëtarja Adelina Berisha ka lansuar projektin e ri të titulluar ‘S’ta fal’, shkruan lajmi.net Ky projekt muzikor është prodhim i Irkenc Hykws që ka bërë muzikën dhe tekstin. ‘S’ta...