Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Muzikë

sinan

Sinan Vllasaliu publikon këngën “Shpija e Babës” (Video)

Këngëtari i mirënjohur Sinan Vllasaliu ka publikuar këngën e tij më të re “Shpija e Babës”, të cilën e sjell me videoklip. Kjo këngë është prodhim i Emracom, kurse tekstin dhe muzikën e ka shkruar Ilir Berani. Orkestrimin...
klipi

Ylli botëror realizon klipin muzikor në Shqipëri (Video)

Ylli i famshëm britanik, Jonas Blue ka publikuar ditën e djeshme projektin e tij më të ri muzikor në bashkëpunim me William Singe, “Mama”. Dj dhe producenti britanik ka zgjedhur bregdetin e bukur shqiptar për klipin e këtij projekti...
rita ora

Bashkëpunim me Ed Sheeran, kënga e re e Rita Orës do të publikohet në 26 maj

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, do të publikojë në 26 maj këngën e re, një bashkëpunim me Ed Sheeran. Në një postim në rrjetin social Instagram, Rita Ora shprehet se “po ndodh në të vërtetë… Është...
majk-katile_1495197552-2730584

‘Katilja’ e Majkut një bombë e vërtetë, ‘çmend’ me linjat seksi (Foto)

Reperi i njohur Majk është ndër më të pëlqyerit në vend. Ai njihet për zërin e tij të veçantë. “Katile”, është projekti më i ri i reperit, këngë e cila është pritur mjaft mirë nga të gjithë fansat e tij. E në këtë...
Genta-Ismajli1-650x358

Brenda shtëpisë përrallore të Genta Ismajlit

  Këngëtarja Genta Ismajli është padiskutim një ndër këngëtaret më të pëlqyera shqiptare. Ajo është çdo vit aktive me projekte të reja muzikore, gjersa nuk mungon angazhimi i saj maksimal në koncerte. Përveç mënyrës...
getinjo

Getinjo publikon foto intime (Foto+16)

Njëri nga artistët e ri i cili depërtoi shumë mirë në tregun e muzikës tonë që nga fillimi i karrierës së tij është edhe Getinjo. Ai është shumë aktiv në mbrëmje muzikore brenda dhe jashtë vendit, por edhe me angazhime rreth...
screenshot-2_1494757311-5558092

Dy të PERBASHKETAT mes Monika Kryemadhit dhe Bes Kallakut (FOTO)

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, thuajse çdo mëngjes përcjell nga një mesazh apo urim përmes profilit të saj zyrtar në rrjetin social Facebook. Veçse këtë të djelë i është bashkuar edhe aktori...
ledri

Ledri Vula sjell këngën e re (VIDEO)

Reperi nga Prishtina, Ledri Vula ka publikuar këngën e tij më të re “U Harrum”. Muzikën e kësaj kënge e ka bërë Big Bang, përderisa tekstin e ka shkruar vet reperi. “U Harrum” vjen me videoklip, të cilin e ka punuar Entermedia. Kujtojmë...
133222194

Dalin në shitje biletat për koncertin e Dua Lipës

Biletat për koncertin e këngëtares së famshme shqiptare, Dua Lipa, në Prishtinë, kanë dalë në shitje zyrtarisht në gjithë Kosovën. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për media. Dua do të performojë në parkun...
eurovizion

Shqipëria dhe Maqedonia nuk u kualifikuan në natën finale e “Eurovision” (Video)

Shqipëria dhe Maqedonia nuk u kualifikuan në natën finale të festivalit europian të këngës , “Eurovision”. Këngëtarja Eneda Tarifa prezantoi Shqipërinë me “Fairytale”, duke performuar e 17 në radhë. Performanca...