Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Shëndet

i_1462265340-7636158

Ushtrime për të eliminuar dhimbjet e shpinës (VIDEO)

Shumica e njerëzve në varësi të moshës vuajnë nga dhimbjet e shpinës, në periudhat e ndryshme kohore. Mosha mesatare të cilat shfaqet dhimbja e shpinës është mosha mes 35 deri ne 55 vjecare. Ne bazë të një studimi të ekspertëve,...
fitnes_1462208317-3594757

Si të jeni në formë të mirë edhe pa shkuar në palestër

A jeni kureshtar të zbuloni disa mënyra argëtuese për të qëndruar në formë pa shkuar në palestër? Jua rrëfejmë të gjitha në artikullin e mëposhtëm Keni dëshirë që të dobësoheni ose të qëndroni në formë pa shkuar në...
dieta

Kjo është dieta më e mirë për t’u dobësuar sipas shkencëtarëve të Harvardit

hihni rezultate të menjëhershme, shkencëtarët nga Universiteti i Harvardit thonë se duhet të konsumoni më pak karbohidrate dhe jo më pak yndyra. Gjatë një studimi të kryer tek rreth 68 mijë pacientë, ata zbuluan se dieta që përmban...
330605-r3l8t8d-650-008666_1462028982-6229689

Çfarë duhet të kontrolloni kur blini ujë në shishe

A i dini rreziqet nga blerja e ujit në shishe të plastikës? Shanset janë se askush nuk ju ka treguar ndonjëherë të gjitha detajet të cilat duhet t’i dini në mënyrë që të keni një shëndet më të mirë. Diku në shishe tregohet...
mjalti

Mjaltë me hudhra: Ja përfitimet shëndetësore që merrni nëse bëni këtë trajtim 7 ditor!

Në postimet e mëparshme janë përmendur disa herë përfitinet e shumta shëndetësore që sjell konsumimi i hudhrës dhe mjaltit, por kombinimi i të dyjave bashkë mund t’ju duket paksa i çuditshëm! Në fakt, kombinimi i hudhrave me...
FF74AA95-181C-4AA0-B901-29226ABF30B8

Piramida ushqimore: Frutat, perimet, lëngjet dhe çdo gjë mbi ushqyerjen

Ushqimi në këtë grup është burim i shkëlqyer i vitaminave C, fibrave, kaliumit dhe antioksidantëve. Frutat dhe perimet janë hapi më i rëndësishëm në mbajtjen e të ushqyerit të shëndetshëm e të balancuar dhe duhet të jenë...
x_1461065051-5793466

Rreziqet shëndetësore që do të ju kanosen nëse e mbani urinën

Cilado qoftë arsyeja që ju e mbani urinën thjeshtë nuk duhet ta mbani. Kjo rutinë mund të ju shfaq një sërë problemesh shëndetësore. Ja disa prej tyre,transmeton Gazeta Shëndeti. Mos zbrazja e urinës: Ky term është përdorur në...
karota-620x330

Për 8 muaj piu lëng karrote dhe ndodhi mrekullia (Video)

Gruaja e cila kishte pirë për 8 muaj rresht lëng karrote ndjeu disa efekte të papara. Ann Cameron, e cili ka shkruar shumë libra për fëmijë, e lindur në 1943, tre vjet më parë, u diagnostikua me kancer të zorrëve. Kur e zbuloi ishte...
women-heart-attack_1460137780-3804851

Sulmi në zemër mund të parashikohet një muaj më parë: 6 shenjat paralajmëruese!

Nëse i injoroni këto shenja, do të rrezikoni jetën tuaj. Kuptoni trupin tuaj me seriozitet… Pothuajse 50% e njerëzve që kanë përjetuar sulm në zemër, pohojnë se kanë pasur simptoma rreth një muaj më parë, por shumica e tyre...
caj jeshil

Ky çaj largon toksinat nga mushkëritë për vetëm 72 orë

Mushkëritë janë të ekspozuara gjatë gjithë kohës ndaj ndotësve të ajrit, prandaj duhet të kujdesemi që të largojmë toksinat. Nenexhiku është shumë i mirë për pastrimin e mushkrive. Më poshtë do të ju tregojmë një recetë...