Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Shëndet

Heres-How-to-Save-Your-or-Someone-Elses-Life-From-Stroke-Using-Only-a-Needle-780x439

Vetëm me një gjilpërë mund t’ia shpëtoni jetën dikujt që po përjeton sulm në zemër

Nëse nuk e keni ditur, gjilpëra mund të shpëtojë jetën e një pacienti në rast se ka sulm në zemër. Kjo këshillë është dhënë nga një profesor kinez, i cili thotë se gjithmonë duhet të mbani një gjilpërë në shtëpinë tuaj. Së...
kanceri ne gji

Ilaçet që zhdukin kancerin e gjirit në 11 ditë

Mjekët në Britaninë e Madhe thonë se ekzistojnë disa ilaçe të cilat mund të eliminojnë kancerin e gjirit, vetëm në 11 ditë. Ata thanë së zbulimi surprizë i raportuar në konferencën europiane të kancerit të gjirit nënkupton...
kompjuter

Tensioni i syrit, sëmundja e heshtur që rrezikon shikimin

Për sa kohë që nuk trajtohet, dëmtimi i shikimit është përgjithësisht i pakthyeshëm, prandaj shpesh glaukoma përshkruhet si “sëmundje e heshtur e verbërisë” ose si “hajdute e qetë e shikimit” Glaukoma, e njohur si tensioni...
20140417184939665646

Një mënyrë natyrale për pastrimin e veshkave

Pastrimi i veshkave është i domosdoshëm për mirëmbajtjen e shëndetit. Kjo për shkak se për një kohë të gjatë veshkat mbledhin toksina, kripë, si dhe zall e guralecë të vegjël. Që të mos kemi probleme duhet të bëhet pastrimi...
hithra

Ky është ilaçi më i mirë për pastrimin e gjakut

Shurupi tradicional nga hithrat përdoret për pastrimin e gjakut, por është i shijshëm edhe si pije freskuese, nëse e përzieni me ujë mineral dhe me pak akull. Ky lëng është i mirë edhe kundër reumës dhe artritit, e ngase hithrat...
kripe

Kripë dhe vaj ulliri? Shikoni për se shërben!

Ky është një ilaç i mahnitshëm që do t’ju vijë në ndihmë për lehtësimin e të gjitha dhimbjeve të osteoporozës dhe pas përdorimit të saj, nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet. Domethënë, do të duhet të përgatisni një...
largea_dhembet1443879255

Parandalojeni prishjen e dhëmbëve, duke i larë me këtë përbërës

Seksioni i shëndetit oral në markete është i mbushur me produkte të ndryshme që premtojnë mbrojtjen e dhëmbëve dhe pastrimin e tyre. Megjithatë, shumica e njerëzve vazhdojnë t’i përdorin produktet të cilat i kanë përdorur me...
alkool

Pesë dobësitë që tregojnë se duhet ta lini alkoolin

Konsumimi i alkoolit po rritet çdo ditë e më shumë. Shumë prej adhuruesve janë bërë të varur dhe nuk mund të jetojnë pa pirë. Ka njerëz që pinë alkool për t’u kënaqur dhe për të harruar problemet e përditshme. Por, pastaj...
wetwtew-650x358

Aromat e vdekjes: Produktet nga të cilat rrezikohemi

Aromatikët e dhomave, qirinjtë me aroma të ndryshme dhe produktet tjera që përmbajnë kimikate, është zbuluar se ato janë arsyeja më e shpeshtë e vdekjeve. Në Evropë çdo vit vdesin për rreth 100,000 njerëz të cilëve zakonisht...
zemraaaaaaa-e1428939857131

Ja kura 800­-vjeçare, që shëron të gjitha problemet e zemrës

Kjo kurë ka provuar se ka efekte pozitive në lehtësimin e atakut kardiak dhe problemet e tjera të zemrës. Përdoret kur keni ndonjë problem në zemër, si për shembull goditje apo dridhje. Çfarë ju duhet: 10 kërcej të freskët majdanozi...