Wednesday, 20 January 2021 | Lajme: 0

Shëndet

1-27

Mjekët u befasuan që ajo ia doli: E mundi kancerin me këtë dietë!

Natasha Grindley është një grua 37-vjeçare nga Childwall në Angli i cili arriti të mposhtë kancerin me një ndryshim të thjeshtë të dietës. “Daily Mail” ka botuar historinë e kësaj gruaje, së cilës mjekët i dhanë vetëm...
m_1487659210-2454236

Ja se çfarë vërtet ndodh kur hudhrën dhe mjaltin i hani çdo mëngjes në stomak të zbrazët

Hudhra është e njohur si një ndër artikujt më të shëndetshëm, antibiotik natyror dhe ilaç për shumë sëmundje. Hudhra është treguar jashtëzakonisht e dobishme për përmirësimin e punës së zemrës, sepse ul shtypjen e lartë...
shenja-e1453377750240

Keni dhimbje koke, muskujsh, akne apo thonj të brishtë?! Ja çfarë paralajmërojnë këto simptoma

Dhimbjet e kokës apo të muskujve tregojnë për mangësi magnezi: sipas studimeve mbi 75% e njerëzve kanë mangësi magnezi, po nuk janë të vetëdijëshëm për këtë. Magnezi është një mineral esencial që është përgjegjës për...
stt_1486363493-9136968

Strijat zhduken sikur të mos kishin ekzistuar kurrë: Kremi shtëpiak është më i mirë se çdo krem i blerë!

Zgjidhja përfundimtare për problemin e pakëndshëm estetik. Strijat shfaqen për shkak të tendosjes drastike të lëkurës, por mund të shfaqen edhe për shkak të shtatzënisë, shtimit të konsiderueshëm të peshës trupore apo dobësimit,...
zemra-atak

Në rast ataku në zemër keni vetëm 10 sekonda kohë për të shpëtuar! Ja çfarë duhet të bëni (Video)

Në këtë artikull do t’ju sugjerojmë disa këshilla të dobishme, të cilat potencialisht mund t’ua shpëtojnë jetën në rast se përballeni me atakun në zemër. Të gjithë njerëzit duhet ta lexojnë këtë pasi në rast të një...
e45bf9f06d9443eff1a4ccc6b8baa859_1486200752-2697938

Në mishin e pulës shfaqen këta “shirita të bardhë”, si t’i identifikoni dhe çka janë? (Foto)

A keni vërejtur shirita të bardhë të cilët gjithnjë e më shpesh shfaqen në mishin e pulës? Gjithnjë e më shumë ekspertë tërheqin vërejtjen në këtë dukuri, e cila pikërisht është çrregullimi i tonusit të muskujve të mishit...
truri_1485972649-5807898

Kujdes me këto ushqime! Ju dëmtojnë shëndetin e trurit

Të gjithë duhet të kemi kujdes me ushqimin që ne hamë dhe këtu ka shumë vend shprehja: Ne jemi çfarë hamë. Ushqimet jo të shëndetshme ndaj trurit tonë mund të shkaktojnë çrregullime të funksioneve, të cilat mund të çojnë...
pucrrat_1485912067-2510690

Çfarë tregojnë puçrrat për shëndetin tuaj

Puçrrat! Sa herë që shkruajmë apo lexojmë këtë fjalë, na vjen shumë natyrshëm të gjejmë pasqyrën e parë dhe të shohim nëse kemi ndonjë të tillë në fytyrë. Janë ankthi i pashmangshëm i çdo femre, sidomos nëse na duhet...
parazite_1484159545-6469327

Si ta kuptoni nëse keni baktere apo parazitë kancerozë në trup

Një nga simptomat më të zakonshme të qelizave kancerogjenie janë nyjet limfatike të zgjeruara të cilat mund të shkaktohen nga kanceri sidomos nëse ato paraqiten në qafë, sqetull, rreth kokës, pas veshëve, në trup etj. Nyjet limfatike...
largea_kako-se-kuva-govedja-supa1451061640

Supa më e mirë anti-inflamatore, ja si ta përgatisni

Kjo recetë për supë me përbërës kryesor shafranin e Indisë nuk është shumë e vështirë për t’u përgatitur. Kjo supë është e dobishme për uljen e inflamacionit si dhe për detoksifikim. Gjithashtu, ofron shumë përfitime...