Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

ujimicellar

Nëse doni të shkëlqeni si gratë franceze, përdorni vetëm këtë produkt kozmetik

Ndoshta ju keni dëgjuar për ujin micellar. Ndoshta jo. Por edhe nëse ke dëgjuar për këtë produkt francez, mund të mos e dini sa mahnitëse është ai. Si fillim duhet të dini se çfarë është uji micellar? Nëse e keni parë atë...
masksk

Gabimi që bëjmë gjithmonë me maskat e bukurisë

Tashmë, maskat e bukurisë kanë hyrë në stilin tonë të përditshëm të jetesës. Produktet natyrale që i janë shtuar tregut, si vajrat e ndryshëm, na japin mundësinë që tashmë t’i përgatisim edhe vetë në shtëpi, megjithatë,...
fityre

Nëse i përdoreni këto produkte shtëpiake para se të flini, do të zgjoheni e bukur si princeshë

Shumë kompani kozmetike anë e mbanë botës janë duke prodhuar lloje të ndryshme të produkteve kozmetike, përfshirë produkte për fytyrë dhe krem të ndryshëm, për të cilat garantojnë se i heq rrudhat dhe e bën lëkurën të shëndetshme...
depilim

Hiqni përgjithmonë qimet e padëshiruara në vendet intime me vetëm një përbërës!

Të mërzitur me qimet në vendet intime? Dëshironi t’i hiqni përgjithmonë? Atëherë, duhet të përdorni këtë recetë e cila është e përbërë nga përbërës që veçse gjenden në kuzhinën tuaj. Përbërësit: – Një lugë gjelle...
flok

Kjo maskë ju zgjatë flokët 10 cm brenda një muaji (VIDEO)

Shumë prej nesh kemi dëshirë të madhe që të këmi flokë të bukura dhe voluminoze. Dëshironi që flokët tuaja të rriten shpejt dhe të jenë të shëndetshme?Provoni këtë maskë e cila do të bëj mrekulli me flokun tuaj brenda një...
lapsi_1449593246-4347524

Gabimet që bëni me lapsin e buzëve

Lapsi i buzëve është trendi i momentit për grimin që përdorin femrat. Me anë të lapsit përveçse konturoni buzët tuaja, ju mund ti jepni atyre dhe volum. Por ju bëni disa gabime me lapsin e buzëve për të cilat mund të mos jeni...
auto_qe_1453970626-33943581454003552-700x383

Receta e mahnitshme për rritjen dy herë më të shpejtë të flokëve

Një nga recetat më të mira për flokë të shëndetshme është kjo me qepë të kuqe. Qepët e kuqe janë të pasura me squfur, që është i rëndësishëm për prodhimin e kolagjenit, i cili i bën flokët të fuqishme. Qepët e kuqe...
largea_1449823972

Ujë me kripë për flokët kaçurrela

Vajzat që kanë lindur kaçurrelse kanë një “disfavor”, për faktin se nuk mund të eksperimentojnë shumë me flokët, por ato kanë edhe një favor të madh sepse flokët kaçurrela bien më shumë në sy. Sigurisht nuk mjafton vetëm...
kombinimi-i-ngjyrave-p-euml-r-k-euml-t-euml-vjesht-euml_hd

Kombinimi i ngjyrave për këtë vjeshtë

I Nganjëherë për freskim të veshjeve të përditshme na duhet vetëm pak inspirim. Blogeret më të popullarizuara na kanë treguar se si bëhet ky kombinim., transmeton Telegrafi. Po ju propozojmë 6 mënyra të kombinimit të ngjyrave,...
largea_1997681446751023

Kaos në dyqanet H&M për koleksionin e ri (Foto)

Sa kohë do të prisnit në radhë të lagur në trotuar në muajin nëntor për të marrë një xhaketë? Pesë orë? Gjithë natës? Dy ditë të plota? Apo ndoshta ju nuk jeni të gatshëm të prisni fare. Një grup prej 3.000 fansa të dëshpëruar...