Tuesday, 19 October 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

parukja

Shpiket parukja inteligjente

Pas orëve dhe syzeve, një orendi e re ka hyrë në arenën e veshjeve teknologjike. Sony, sipas një reportazhi në faqen online të BBC, ka depozituar një kërkesë për marrjen e patentës së “Smart Wig”, ose e thënë ndryshe, paruke...
thonjet

Si t’i bëni thonjtë me nuanca

Për të realizuar dizajnin e thonjve që shikoni në foto është shumë e thjeshtë. Lyejmë të gjithë thoin me një shkëlqyes. Në një copë të vogël kartoni vendosim manikyr ngjyrë rozë të  trëndafiltë dhe një ngjyrë bojëqielli....
syte

Trajtime në kushte shtëpie për rrathët e zinj të syve

Rrathët e zinj të syve janë një problem shqetësues për shumë persona. Ato iu heqin freskinë dhe pamjen e bukur. Ja trajtimi në kushte shtëpie: -Merrni 1 lugë gjelle me lëng domate dhe 1 lugë gjelle me lëng limoni dhe përziejini...
maska

Maskë prej çokollate

Kjo maskë do të japë një rezultat befasues për lëkurën tuaj. Ajo do të jetë më e butë dhe më fleksibël. Në të vërtetë, çokollatë e zezë është e njohur për vetitë e saj antioksidante, zbutëse dhe hidratuese. Sa për vajin...
corapet

Çorapet e gjata tendenca e kësaj stine

Çorapet kanë qenë gjithmonë një aksesor që na tregon se vjeshta dhe dimri kanë ardhur…. Por nuk po flasim për çorapet e leshit, por për çorapet e gjata dhe seksi. Ato na mundësojnë të vishemi me funde dhe fustane edhe në...
bluza

Bluza moderne për këtë dimër

Bluzat e thurura për shumicën nga ne janë tepër të preferuara sepse plotësojnë tre kushte – mbrojnë nga i ftohti, janë të rehatshme dhe moderne. Plus, kemi mundësi të zgjedhim në mes të bluzës XXL i cili shërben edhe si lloj...
syri

Teknikë e re për të ndryshuar ngjyrën e syve

Një kirurg nga Nju Jorku ka zbuluar një teknikë të re se si mund të ndryshohet ngjyra e syve. Bëhet fjalë për një procedurë e quajtur “implantim i irisit” që nënkupton mbjelljen e një shtrese të hollë të silikonit në sy...
moda

Nuancat më trendi në make-up

E verdha e limonit dhe fuksia – nuancat e shkëlqyera të ngjyrave të ngrohta, qëndrojnë shumë mirë me njëra-tjetrën. Ky është një version më ngacmues i kombinimit të njohur e verdhë – e purpurt. Bluja elektrike dhe portokallia...
SONY DSC

Bukuroshet e universit përpara Fadilit

Ashtu sikurse edhe edicionet e tjera edhe në këtë vit Fadil Berisha ka bërë fotografimin e konkurenteve që marrin pjesë në Univers. Këtë vit kjo garë po mbahet në Moskë të Rusisë dhe për dallim nga vitet e tjera ku sharmin këtij...
aksesoret

Disa nga aksesorët “in” për këtë sezon

Aksesorët luajnë një rol shumë të rëndësishëm në krijimin e një imazhi. Ato ju ndihmojnë të jeni elegantë dhe të ndryshëm çdo ditë. Këtë sezon aksesorët më në modë janë: Çanta e dorës: Është e vështirë të imagjinosh...