Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

bukuri

5 lëvizje të zgjuara për bukurinë tuaj

Dezintoksikohuni, ushqehuni në mënyrë të ekuilibruar, por në asnjë mënyrë mos mbani dieta të rrepta Ambienti Ngrohësit që kemi në shtëpi apo zyra, si kondicionerët apo kaloriferët, thajnë ajrin e për pasojë, dhe lëkurën....
fustana prej qumshti

Fustana prej qumështi

“Milky Pin-Ups” është një seri fotosh në stilin e vjetër të viteve 50-të, që magjeps me vajza të veshura tërësisht me fustane prej qumështi. Albumi është vepër e fotografit Jaroslav Wieczorkiewicz, i cili është i specializuar...
floke

Femrat ndryshojnë modelin e flokëve 36 herë

Ky studim është realizuar tek 560 femra britaneze nga mosha 18 deri në 65 vjet për përvojat e tyre me flokët. Është konkluduar se numri mestar i tyre e ndryshojnë stilin e flokëve 36 herë. Vetëm 6% e  femrave e kanë mbajtur të...
fot

Fuqia e makijazhit, nga vajza të thjeshta në bukuroshe të vërteta

29 vjeçari Vadim Andreev nga Sankt Petersburgut bën makijazhin te femrat tanimë 16 vjet. Ai çdo ditë dëshmon se femrave nuk u duhet kirurgji plastike, por një makijazh i mirë. Vadim punon për televizionin kombëtar rus dhe i rregullon...
buze

Tendenca e re, buzët ‘Vampir’

Buzë të errëta, të kuqe gjak, buzët vampir një tendencë e re në pasarelat e modës për Vjeshtë-Dimër 2013. Të parat që e kanë kopjuar kanë qenë Anne Hathaway, Selena Gomez dhe Katy Perry, dhe pas tyre gjithë vajzat kudo në...
Victoria Beckham & Eva Longoria Parker Host A Night Of Fashion & Technology

Victoria Beckham do të hapë dyqan rrobash

Këngëtarja e shndërruar në dizajnere, Victoria Beckham, ka nënshkruar një kontratë për të hapur dyqanin e saj të parë të rrobave. Ish-anëtarja e “Spice Girls” e ka zgjedhur një lokacion mode mjaft të frekuentuar në Londër...
tatuazhe

Tatuazhe prej floriri! Ja cilat janë në modë

Tatuazhet që rekomandohen nga shumë shtëpi mode, janë ato të përkohshmet, pa qenë nevoja t’i bartësh në trup për gjithë jetën. Zakonisht, sapo shfaqet një tatuazh në pasarelë, shumë shpejt del në shitje për publikun. Tashmë...
foto

FOTO: Model flokësh që vlenë 500 milionë dollarë

Kompania prestigjoze për bizhuteri “Graff Diamonds” ka krijuan një model flokësh ekstravagante me stoli që vlejnë 500 milionë dollarë. Puna e re e kompanisë  në fakt është versioni më luksozë dhe më modern të fotos...
Mirjeta Shala

Rusia nuk pranon Miss Kosovën, tërhiqet edhe Shqipëria

Miss Universe Albania 2013, Fioralba Dizdari, dhe Miss Universe Kosovo, Mirjeta Shala, nuk do të marrin pjesë në konkursin Miss Universe 2013, që zhvillohet këtë vit në Moskë. #gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3...
duar

4 mënyra natyrale për mirëmbajtjen e duarve

Produktet artificiale nuk ofrojnë ushqyerjen e njëjtë  të lëkurës sikurse produktet natyrale andaj dhe po japim disa receta për maskat e duarve. Limoni Nëse keni biseduar më parë me një dermatologe do ju ketë treguar për përfitimet...