Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

thonjet

Tendencat e thonjve vjeshtë 2013

Me mbërritjen e vjeshtës, ashtu si ndryshon gardëroba është gjithnjë kënaqësi të përdorësh një gamë të re ngjyrash të manikyrëve, motivesh dhe teksturash në thonjtë. Cilat janë ngjyrat dhe teksturat dominuese të thonjve në...
maska

Maskë kundër rrudhave

Përbërësit që ju nevojiten për këtë maskë: -3 lugë mjaltë portokalli -2 lugë miell -2 lugë qumësht   Përgatitja: Hidhini në një shishe të gjithë përbërësit dhe përziejini mirë. Pasi të jetë bërë brumë, maska...
model

Modeli i suksesshëm tetovarë në Itali

I lindur ne Tetove, 22 vjeçari Jasmin Saliu po ndjek me sukses shkollën e mesme të mjekësisë që me pas në moshën 18 vjeçe të largohet drejt Italisë, për të jetuar në Treviso. Atje, ai fillon punën si menaxher në disa pub-e kryesisht...
cizmet

Çizmet e vjeshtes me IN momentalisht.

varse

Varësja më e shtrenjtë në botë, 37 milionë paund

Varësja më e shtrenjtë në botë, me diamante në formë vezake, tashmë ka dalë në shitje. Varësja, e cila është gjetur në një kosh plehrash nga një vajzë e varfër afrikane, ka dalë në shitje si varësja më e shtrenjtë në...
267

Armina Mevlani: Jam e dashuruar, por do pres për martesën (FOTO)

Armina Mevlani, e përfolur si e dashura e Shkëlzen Berishës, vazhdon që të mbushë faqet rozë të mediave, jo më shumë për aftësitë e saj si prezantuese apo modele, por për faktin se është e lidhur me djalin e ish- kryeministrit. Por...
_miss_myslimania_2013_

Xhakarta : “Miss Myslimania 2013”

Në Xhakarta të Indonezisë u zhvillua për herë të parë konkursi i bukurisë “Miss Myslimania” ku ftohen të marrin pjesë femrat islamike nga e gjithë bota. Njëri prej kritereve kryesore të konkursit është që pjesëmarrëset...
rozana radi

“Shpërthen” Rozana Radi

Edhe pse këto ditë vjeshte po kalojnë pjesërisht me të reshura shiu, këngëtaret shqiptare, na kujtojnë ditët e nxehta të verës që lamë pas. E veshur në bikini, këngëtarja Rozana Radi, ka nxjerrë në pah vijat e saja trupore. Ndonëse...
1176258_500423660039658_1165100898_n

FOTO: Françeska Jaçe, gjithnjë më e nxehtë

Françeska Jaçe, banorja e shumëpërfolur e “Big Brother 5”, vazhdon të tërheqë vëmendje me hiret e saj edhe tani kur ka kaluar më shumë se 1 vit nga dita që la shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Pasi u pa përgjatë gjithë...
index1

Gjoksi i Scarlett Johansson ka habitur audiencën në Venecia (Foto)

Scarlett Johansson u shfaq në Venecia në një krijim të bukur që e ka përulur audiencë dhe ajo dukej magjike dhe tepër tërheqëse. Ajo u shfaq në një fustan të gjatë të zi me një gjerdan diamanti dhe dukej i papërmbajtshme! Johansson...