Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

Hatidze-sultanija

Gratë e Sulltan Sulejmanit: Në TV shtëpiake të ndershme – në jetë bukuroshe provokuese

Televizionet turke e bëjnë atë që e bënin më parë serialet latino amerikane. Të mbuluara deri në fyt me fustane të thjeshta, me flokë të thjeshta e pakë grimë, aktoret e serialeve më së shumti luajnë role pozitive, besnike në...
969457_463866087030960_1043969792_n

Linda me super linja, këngëtaret tjera duhet të jenë xheloze (FOTO)

Regjimi, të cilit i është nënshtruar tash e sa vjet për të krijuar një trup të mirë, duket se i kushtoi shumë shtrenjtë këngëtares Linda Halimi. Veçanërisht atëherë kur ka dashur, po nuk ia ka lejuar dieta që të hajë ushqimet...
index3

Françeska, pamje provokuese me bikini (Foto)

Françeska Jaçe nuk duket të ketë në planet e saj, qëndrimin larg vëmendjes së medias, edhe pse jo shumë kohë më parë u bënte thirrje shtypit që ta linin rehat. Në këto foto që shikoni, Françeska shfaqet me një femër ku në...
tomato-for-skin-care-83553

Domatja aleatja e përhershme e lëkurave me tendencë të yndyrshme

E pasur me likopene, domatja, një antioksidant natyral, ruan lëkurën nga plakja dhe nga radikalet e lira. Përbërësit e saj gjenden gjithashtu në disa preparate që përgatisin lëkurën për ekspozimin në diell. Me jo më pak rëndësi...
Elianis-Garrido-619x330

Elianis Garrido, super tifozja me të pasmet më të mira

Aktore, balerinë, modele, por mbi të gjitha super tifoze e Kolumbisë. Elianis Garrido, showgirl e famshme në vendlindjen e saj, është zgjedhur si femra me të pasmet më të mira në Kolumbi. #gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3...
gentiana ismaili

Gentiana e nxehtë në Dhërmi

Basketbollistja e Prishtinës, Gentiana Ismaili ka postuar një foto në rrjetin social ‘Facebook’, ku shihet duke pushuar në plazh në Dhërmi. Ismaili është fotografuar e shtrirë pranë ujit duke buzëqeshur dhe ka marrë shumë komente...
parfume

Si të zgjidhni parfumin perfekt

Kërkoni të impresiononi ndonjë person të veçantë për ju? Nëse jeni lodhur duke eksperimentuar me parfume të ndryshme dhe akoma nuk e keni gjetur atë që do t`ju përfaqësojë në punë, në mbrëmjet me miqtë, në takime dhe kudo...
gjinjte_me_silikon_10_vjecar_t-1

Si mund të zmadhoni gjinjte pa nevojen e kirurgjise plastike

Zmadhimi i gjinjve mund te arrihet me ane të kirurgjise plastike ose me perdorimin e mjeteve të natyres. Edhe pse eshte shume e perhapur kirurgjia ka shume të meta – duke filluar nga cmimet dhe duke arritur në pasojat e pakëndshme. E...
74413_10150304748370005_322467195004_15593472_418847_n

Morena Taraku rrëmben cmimin e dytë në “Miss Ecxlusive of the World”

Vajza e cila në vitin 2010 fitoi kurorën si më e bukura e Kosovës, ajo tashmë vazhdon të jetë “in’ dhe të konkurojë në të tjera evente botërore. Bukuroshja kosovare Morena Taraku ndodhet në Izmir. “Unë po ndihem më mirë...
barbara46664

Barbara Palvin , hungarezja me bukuri magjepëse (FOTO)

Me bukurinë dhe performancat trupore ajo është njëra nga top 50 modelet më bukuroshe në botë. Ka marrë pjesë nëpër revy të ndryshme mode , si dhe në javën e modës në Milano si debituese në vitin 2010 Nga fillimi i këtij muaji...