Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

1374610

Vipa-at në plazhe publike, kriza e bënë të veten

Kriza ekonomike që shumë personazhe të ekranit ta ndjenë krizën ekonomike dhe me qëllim që të mos shpenzojmë shumë kanë zgjedhur që pushimet ti kalojnë në plazhet publike.
maske1

Si të pastrojmë pikat e zeza në kushtet e shtëpisë

Argjili jeshil rekomandohet për lëkurat me yndyrë. Realizoni një përzierje të argjilit me kamomil në mënyrë që të luftoni pikat e zeza. Recetë është shumë e lehtë! Përbërësit:  -Çaj kamomil -Argjil jeshil Përgatitja: Bëni...
2-Keshilla-per-thonje-te-persosur

Hapat për thonjë sa më të bukur

Ka disa gjëra që ne i bëjmë pa e ditur dhe në fakt shkatërrojmë thonjtë tonë .Ndiqni këto hapa për të pasur thonj të bukur: 1. Mos i lyeni thonjtë pa qenë të sigurt se thonjtë tuaj janë të thatë. 2. Mos lani enët ose të...
femra- sutjena1

Foto: Modele të zhveshura kanë rritur temperaturën në rrugët e Londrës

Në rrugët e Londrës kanë shëtitur modele të zveshura duke reklamuar sytjenat më të fundit “të padukshëme”, për një moment ato ndaluan trafikun në qytetin e madh dhe vizualisht kanë mashtruar kalimtarët. Reklama ishte...
belen1

Nusja, Belen Rodriguez tregon linjat e saja perfekte

Në Formentera ka shijuar pushimet Belen Rodriguez së bashku me të dashurin e saj Stefanon. Rogriguez ka treguar linjat e saja perfekte të trupit ku shumë pushues  kanë shikuar me ëndje  
vipat

Vipat sfidojnë të nxehtin

Ditët e nxehta të korrikut kanë bërë që shumë prej personazheve tona publike të arratisen nga shtëpia për t’u relaksuar në det, liqen e pishina… Ja destinacionet që kanë zgjedhur ata Elton Deda “harrohet” në Jalë Kështu...
aida-dapo-14a

Gruaja më e bukur në botë është boshnjakja Aida Gjapo (FOTO)

Portali “Beautiful Women Pedia” në zgjedhjen e 50 grave më të bukura në të gjithë botën ashtu si Monica Beluci, Eva Mendez, Adriana Lima dhe Megan Foks,  për më të bukurën e zgjodhën Aida Gjapo modelja më e njohur në Bosnje...
fytyre me quka

Njollat në fytyrë shkaktohen nga rrezet e forta të diellit

Vera e nxehtë nuk ka vetëm prioritete, por edhe pasoja. Fytyra juaj mund të jetë e irrituar nga njollat e shumta të mund t’ju paraqiten. Një problem që e hasin përgjithësisht femrat nga rrezet e forta të diellit janë njollat në...
maske

Maskë për një fytyrë të irrituar

Në qoftë se ju keni fytyrë të irrituar dhe kërkoni të bëni një trajtim në kushte shtëpie këtu do të gjeni recetën ideale. Përbërësit: -2 lugë miell -pak qumësht të zier Përziejini mirë përbërësit deri sa të krijoni...
zara-dark-blue-bimba-lola-dark-violet~look-index-middle

Fustanet e gjatë janë gjithmonë në modë

Fustanet e gjatë janë absolutisht ‘’in’’ këtë verë. Të gjata me prerje të drejta, me rrudha, apo me motive lulesh, ato mund të jenë pikërisht ashtu siç ju i dëshironi. Fustanet e gjatë i mbulojnë mangësitë dhe theksojnë...