Tuesday, 25 January 2022 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

veshje  VERE1

Veshjet e duhura për në punë gjatë verës

Ndonjëherë është shumë e vështirë të gjesh veshjen e përshtatshme për në zyrë gjatë sezonit të verës. Ne po i’u japim disa ide.  
make_up_gjum

Ja çfarë i ndodh lëkurës së fytyrës kur fleni me make-up

Poret mbyllen dhe lëkura nuk mund të merr frymë. Një prej argumenteve të forta se pse duhet ta pastroni fytyrën në mbrëmje është se i lejoni fytyrës që t’i absorbojë materiet ushqyese që janë të domosdoshme për një lëkurë...
fytyre

Pesë këshilla për fytyrë të bukur dhe të pastër

Të gjthë e dimë  se gjumi prej 7 deri në 8 orë është i domosdoshëm për fytyrë të bukur por kjo nuk mjafton. Me siguri të gjithë kanë një mënyrë për trajtim të fytyrës, me preparate të shtrnjta ose diçka e thjeshtë dhe...
domate

Domatet janë të shkëlqyera për trajtimin e lëkurës duke përfshirë edhe puçrrat në fytyrë

Domatet janë të shkëlqyera për trajtimin e lëkurës duke përfshirë edhe puçrat në fytyrë. Domatet përmbajnë vitaminë C plus një acid që ndihmon në largimin e qelizave të vdekura epidermike, dhe gjithashtu ndihmon në largimin...
fotografi

Si të pozoni përpara apatatit fotografik

Dalja mirë në foto të ndihmon për të shtuar vetëvlerësimin. Nëse je një njeri që del gjithmonë keq në foto, atëherë ndiq këto këshilla, për të përmirësuar këtë gjë: 1. Në radhë të parë kërko të kuptosh përse del...
One Shoulder5

“One Shoulder”, një tjetër model flokësh për këtë sezon

“One Shoulder”, një tjetër model flokësh  për këtë sezon. Për të qënë një femër me klas zgjidhni nje model flokësh “One Shoulder”. Edhe VIP-at e preferojnë.
louis_vuitton1

“Louis Vuitton” marka më luksoze

Sipas  Kompanisë Bain Company “Louis Vuitton” e cila është njëra ndër markat më luksoze në botë, ka vlerë 23,6 miliardë dollarë, e cila krahas artikujve të modës shet edhe alkool e aksesorë. Kompania Bain Company ka bërë...
dhembe

Si të kemi dhëmbë të bardhe

Dhëmbët e bukur ofrojnë edhe një buzëqeshje të bukur, që është një arsye e dyfishtë se pse është e rëndësishme të kujdeseni për shëndetin oral. Hapi i parë dhe i domosdoshëm për të pasur gojë dhe dhëmbë të shëndetshëm,...
trukim

Gabimet që duhen shmangur kur trukoheni

Për shumicën e femrave grimi përbëjnë është një ritual të përditshëm, ai fsheh parregullsitë, ju bën të dukeni më të bukura dhe më të sigurta, por vetëm në rastet kur ai bëhet pa gabime. Le të shohim gabimet që duhen shmangur. Le...
miss world 2013

Miss World 2013-ta pa kostume banjo

Në konkursi i ardhshëm i bukurisë “Miss World 2013″, i cili do të mbahet në Indonezi, vajzat nuk do të veshin kostume banje siç ka qenë gjithmonë traditë. Ligjet Indoneziane dhe ligje të rrepta  imponuan dhe organizatorët...