Tuesday, 25 January 2022 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

med

Maskë për fytyrën

              Kjo maskë përfshin 3 përbërës: aspirinë mjaltë ujë Është e fuqishme dhe i jep lëkurës tuaj shkëlqim dhe lufton puçrrat. Vendos një aspirinë në një tas. Më pas shtoni disa...
womanfacecream

Nëse një femër ndjek një stil jete jo të shëndetshëm,ja pasojat

Nëse një femër ndjek një stil jete jo të shëndetshëm, lëkura e saj mplaket dhe e tregon atë 10 vjet më të moshuar. Në këtë përfundim ka dalë një studim i realizuar me 585 femra në Mbretërinë e Bashkuar, Kinë dhe Spanjë. Studimi...
flok;

Ruajtja e intenzitetit të ngjyrës se flokëve më gjatë

Fakt është se sa më  intenzive të jetë ngjyra dhe me nuancë më të largët nga ngjyra natyrale e flokët, ajo më shpejt shpërlahet. Mirëpo, ju mund të bëni diçka që të ngadalësoni këtë. – Shfrytëzoni shampon pa sulfate,...
Gisele-Bundchen-Vogue-1

Gisele Bundschen e mrekullueshme dy muaj pas lindjes

Gisele është nënë e dy fëmijëve, por sipas fotot e mëposhtme dhe pamjen fizike që ka është shumë e vështirë ta besoni këtë gjë. Supermodelja Gisele Bundschen ka treguar trupin e saj të mrekullueshëm në kopertinën e revistës...
bark-i-bukur2

Dieta gjenetike për trup ideal

Dieta gjenetike a funksionon në të vërtetë? Ka shumë hamendësime rreth kësaj por padyshim theksohet se behet fjale për një regjim të personalizuar dhe të përshtatshëm, të ndryshëm për çdo njeri dhe për çdo lloj problemi. Si...
shutterstock_38593288-640x426

Si ta përgatisim lëkurën për në verë

Me afrimin e verës, çështja me e rëndësishme për femrat si ta përgatisin sa me mire lëkurën për te dale ne diell. Ja disa gjeste për t’ia arritur qëllimit. Përdorni scrub Disa dite para se te drejtoheni për ne plazh përdorni...
vetullat e trasha 03

Si të fitoni vetulla perfekte

Një hark i bukur i vetullave hap shikimin, e thekson dhe e bën te gjithë fytyrën me te hareshme. Por te keni vetulla perfekte është paksa e komplikuar, nëse nuk njihni disa rregulla baze. Gjatësia e duhur e vetullave varion nga njëra...
2013 veshje

Veshje që domosdoshmërisht duhet ti keni

Prandaj hapësire për ngjyra, stampa, forma të ndryshme, nga veshjet tek aksesorët. Për fashion victim dashamirëse të  një stili klasik kujtojmë se ngjyra e zeze do të jetë gjithmonë në top, por këtë verë më mirë ti lini vendin...
lekura fq 6

Këshilla për një fytyrë sa më të bukur

Për të pasur një lëkurë të bukur është e nevojshme një ushqim kualitativ dhe konsumimi i shumtë i lëngjeve. Fytyra Sipas dermatologëve amerikanë së paku njëherë në ditë, për një kohë prej pesë minutash, duhet t’i bëni...
chopped-banana

Ja sesi mund të humbasësh kile fare lehtë me dietën e bananes

Ja ku vjen nga Japonia ajo që quhet “Morning Banana Diet”. Ajo është shpikur nga Hitoshi Watanabe, një farmacist nga Tokio dhe nga bashkëshortja e tij Sumiko. Dieta është shumë e thjeshtë. Para së gjithash parashikohet që për...