Tuesday, 25 January 2022 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

aknet

Aknet ja se si të kujdesemi

Ja disa sugjerime për kujdesin e lëkurës me akne, të dhëna nga Instituti Kombëtare Amerikan për Artrit dhe sëmundje Muskuloskeletore dhe të Lëkurës: Pastrojeni lëkurën tuaj me kujdes duke përdorë kremra ose losione të buta. Mos...
woman-body-mirror-600x411

Më shumë se 50% e femrave nuk pëlqejnë trupin e tyre

Janë të shumta modelet që dëshmojnë me sinqeritet se nuk ndihen mirë me trupin e tyre,nuk është e habitëshme që një shumicë dërrmuese e femrave kanë komplekse në lidhje me fizikun. Kështu,një kërkim i realizuar së fundmi në...
flok ok

Si të shmanget rënja e flokëve

  Shumica vuajnë nga rënia e flokëve, që përveç se në pamjen fizike, ndikon edhe ndaj vetëbesimit. Rënia e flokëve është e përhapur në mënyrë të veçantë në periudhën e pranverës dhe të vjeshtës . Por, disa produkte...
majdanoz

Si të lagroni erën e keqe të gojës

Era e keqe nga goja në shumicën e rasteve është pasoje e mbetjeve të ushqimit në gojë ose baktereve. Shkaktar i erës së keqe mund të jenë dhëmbët e sëmurë ose mishi i dhëmbëve, ndërsa rrallëherë ajo është pasojë e problemeve...
rita ora

Rita Ora zevendëson vajzen e të madhit Mick Jagger

Rita Ora, këngëtarja me orgjinë shqiptare  pritet të zëvendësojë vajzën e të madhit Mick Jagger si fytyra e linjës së veshjeve të Madonës, “Material Girl.” Mësohet se Rita ka nënshkruar një kontratë 760.000 dollarëshe...
dieta-tipo1

Çfar duhet të dini kundër kilogramëve të tepërta

                      1) Ata që hanë shpejt, shëndoshen Hani ngadalë, përtypni me kujdes, është sekreti për të shmangur kilogramët e tepërt në peshë. 2) Kush fle pak, fiton shumë...
gjum;

Si të zgjohen lehtë nga gjumi

  Të gjithë  kemi probleme me zgjimin në mëngjes kohë pas kohe. Por nëse zgjimi bëhet problem shqetësues, ai përveç që na pengon në kryerjen e aktiviteteve të përditshme, mund ta dëmtojë edhe shëndetin në aspekte të...
taka

Takat e larta ndikojnë mbi shëndetin

Këpucët me takë të lartë janë përgjegjëse për plagët në këmbë. Këmbët rrëshqasin përpara kur ju vishni këpucë me takë të lartë. E gjithë pesha e trupit mbështetet në këtë pjesë të ndjeshme të këpucëve me majë. Përveç...
plazh-300x174

Rezet e dielit, më shumë dobi se rezik

Vera po afrohet, temperaturat riten dhe sipas meteorologve duhet të mbrohemi nga rezet e mesditës.Shkencëtarët thonë se dobit  nga rezet e dielit janë më të mëdha se reziku. Dobitë shëndetësore të ekspozimit të lëkurës në...
images (4)

Receta natyrale anti-celulit

Shpesh flasim për trajtimet anti-celulitit, shumë ose më pak të shtrenjta, shumë ose më pak të rrezikshme. Por ekzistojnë dhe metoda në kushtet e shtëpisë. Me sa duket ato janë të dobishme, falë punës dhe përvojës së femrave....