Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

koha-e-flok-euml-ve-si-ylber-ka-kaluar-ngjyra-e-opalit-ka-hyr-euml-n-euml-trend_hd

Koha e flokëve si ylber ka kaluar, ngjyra e opalit ka hyrë në trend

Rrugët dhe rrjetet sociale, janë ende të mbushura me vajza, që i kanë flokët me ngjyra ylberi. Por, jo edhe për gjatë. Në trend ka hyrë ngjyra e opalit, e cila vërtetë i përshtatet pothuajse çdo karakteri, transmeton Telegrafi. Flokëve...
images

A e dini cili është vlerësuar si aksesori më sexy këtë verë?

Aksesori që i jep vlerë dhe vëmendje këmbës, madje përcjell edhe mesazhe të vecanta: Byrzylyku i këmbës! Dukej se kishte dalë plotësisht nga moda, por është rikthyer si aksesori më trendy dhe më sexy i momentit. Jennifer Aniston...
flok

Maska që rrit flokët 10 cm brenda një muaji

Një ndër problemet kryesore që përballen shumë gra, janë flokët që rriten ngadalë, ose kanë pësuar rënie. Disa femra kanë shumë dëshirë që të kenë flokë më të gjatë dhe të mund të “luajnë” me to duke bërë modele...
pluhuri

Pudrën pluhur dhe buzëkuqin e buzëve që tani nuk do t’i ndani (Video)

Mjeshtëria më e mirë për grim: blogerja e njohur indiane Pallavi Symons ka shpikur mënyrën se si ta mbani sa më gjatë buzëkuqin në buzë. Në fillim përgatitni një fasoletë letre dhe ndajeni në shtresa. Do t’ju nevojitet vetëm...
78e1b048f9fcd6083a786c16e71b3d62_puhia

Ja këto janë bikinit që kanë pushtuar Instagramin (Foto)

Nëse jeni një ndjekëse e fashionistave dhe modeleve me famë botërore në Instagram, nuk ka sesi t’ju kenë shpëtuar nga syri bikinit që do të jenë trendi më i madh i kësaj vere: Kiini Bikini. Përveçse shumë të bukura, ato janë...
mask

Maska efektive natyrale për heqjen e pikave të zeza (Video)

A e dini se ka një maskë efektive tërësisht natyrale për heqjen e pikave të zeza. Ne të gjithë kemi pika të zeza dhe sigurisht që të  gjithë i urrejnë ato. E gjitha çka ju duhet janë dy përbërës. Provoni këtë maskë...
floke

Zbulojeni nëse ju shkojnë flokët e shkurtra

Kjo është një pyetje që iu bëhet shpesh stilistëve të flokëve: “A mendoni se flokët e shkurtra do të më përshtaten?”… Pra, kjo pyetje ka përgjigjen e saj të shkurtër: rregulli është 2.25’’ (5.5 cm). Matja magjike u...
images

Kjo femër fiton 15.000 dollarë për një foto në Instagram (Foto)

Modelja 22 vjeçare Danielle Bernstein e cila qëndron pas emrit “We Wore What” zbuloi se vetëm në një postim në “Instagram” mund të fitojë deri në 15,000 dollarë. Paratë ajo i merr nga markat e modës që duan produktet e tyre...
shkurter1

Ja si të kuptoni nëse ju shkojnë flokët e shkurtër

Flokët e shkurtër duket se janë kthyer në një tendencë kohët e fundit, por gjithmonë nëse duam që të kemi një pamje sa më të rregullt është e rëndësishme që të kemi parasysh se kujt i shkojnë flokët e shkurtër. Nesë dëshironi...
flok;

Ngjyra e flokëve sipas tipareve të fytyrës

Asnjëherë nuk e kemi kuptuar se cila është ngjyra që na shkon më shumë, as kujt i shkojnë flokët e errët apo bionde. Nëse do të ndryshosh ngjyrën, por nuk di në të vërtetë se çfarë të zgjedhësh, është momenti të tregohesh...