Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

120

Si të vëmë buzëkuqin me tone të errëta!

Tonet e errëta mund ta bëjnë grimin misterioz dhe elegant, por bëni kujdes të respektoni disa rregulla të thjeshta. Buzëkuqi është i rëndësishëm për grimin dhe, disa ngjyra, si e kuqja, janë të domosdoshme në disa raste. Në...
179748

Trendi më i fundit i këpucëve pranverore (Foto)

Stina e ngrohtë është dhe sezoni ku ne duhet të bëhemi gati për rroba sa më të lehta për të përballuar vapën karakteristike të saj. Këpucët janë një element me të cilët ne duhet të bëjmë kujdes, kohët e fundit vëmë...
794d97e3-451d-4ea2-a9d4-5a0a3db2903c-610-510-1-111111

Fustanet e përshtatshme për femra të shëndosha

03

Koleksioni i parë i rroba banjove nga Mango për femrat me madhësi më të mëdha

Candice Hafi prezantoi koleksionin e parë të rroba banjove nga Mango për femra më të mbushura. Fotografitë janë realizuar nga  Mario Sierra.
auto_Grim1421842540

Grimi me të cilin do të dukeni më e re

Nëse jeni duke kërkuar për sekretin e rinisë së përjetshme, aty nuk mund t’ju ndihmojmë, por mund t’ju zbulojmë pesë truke të grimit me të cilat mund të dukeni deri në dhjetë vjet më e re. Ja se cilat janë ato: Trashni vetullat Vetullat...
auto_Produkte1425281380

Këshilla për grim të shpejtë në mëngjes

Shumica e femrave sapo të zgjohen nga gjumi në mëngjes ndër gjërat e para që i bëjnë është edhe grimi, i cili shpesh di të marrë shumë kohë dhe shkaku i tij edhe të vonohen në punë. Grimi juaj në mëngjes nuk duhet të zgjasë...
175493

Tatuazhet bizhu trendi më i fundit (Foto)

Stina e ngrohtë duhet se po vjen dhe për këtë  lindi nevoja e zgjedhjes dhe e mbajtjes e sa më shumë bizhuve. Zgjedhja bëhet gjithnjë e më e vështirë dhe jo vetëm në një moment lind dhe nevoja që ato bëhen të bësdizshme...
fe33fc08-d72b-4c20-880c-c1bf0dddd294---0-

Make up 2015, grimi në ngjyrën Marsala

Quhet Marsala dhe është një nuancë e zgjedhur nga Pantone si ngjyra must e 2015. Një e kuqe e theksuar qe te kujton shume sfumaturat e verës se kuqe, një nuance e rafinuar dhe natyrale. Kjo është përzgjedhur nga një nder autoritet(Pantone)...
VS-620x330

Victoria’s Secret prezanton katalogun e 2015-s të kostumeve të larjes

Mendjet kreative të Victoria’s Secret e dinë se si niset viti më së miri. Kompania e famshme e veshjeve të brendshme ka prezantuar katalogun e 2015-s të kostumeve të larjes. Ju prezantojmë fotografitë më të mira nga katalogu i famshëm...
31ed6f001f73411056490eab25dd6c2c_puhia

Si të grimoheni për një mbrëmje festive (Video)

Mbrëmjet apo natët festive janë shumë të favorshme për të dalur me shoqërinë në zhurmën e asaj natë.  Ju japim një ide se si të bëni një grim për një mbrëmjet festive të festave të fundvitit apo dasma.