Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

Girls___Beautyful_Girls_Lilac_makeup_041207_

Kujdes nga kimikatet e make-upit!

Kini kujdes kur të blini produkte të tilla si: buzëkuq, shampo, kremra për fytyrë dhe trup, krem mbrojtës nga dielli. Kontrolloni përmbajtjen e tyre për “titanium diokside”. Është një kimikat shumë i rrezikshëm që thjesht nuk...
k13

“Crystal ball”, përralla dimërore e Mila Kadriut (Foto)

Në një ambient festiv dhe të mbuluar me  dëborë Mila Kadriu dje ka prezantuar koleksionin më të fundit të quajtur ” Crystal Ball”. Ndryshe nga veshjet e mëparshme që ishtin fustan mbrëmjesh  dhe dasmash kësaj radhe...
k-euml-puc-euml-q-euml-duken-si-tort-euml-apo-tort-euml-q-euml-duket-si-k-euml-puc-euml_hd

Këpucë të ëmbla (foto)

Për të gjitha femrat që nuk dinë të zgjedhin çfarë të veshin, pse të mos provojnë diçka që duket e ‘ëmbël’. Këpucët nga ‘Shoe Bakery’ mund të zgjidhni dhe të paguani mes 50 deri në 200 funte. Këto këpucë që blihen...
trangulli

Ja çfarë duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm

Nëqoftëse keni probleme me rritjen e flokëve ose me mishrat e dhëmbëve, do të këshillohej lëngu i kastravecit. Cilësohet si një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme. Kastraveci bën të mundur rritjen e flokëve dhe shtresimin...
shopping

A jeni të mvarura nga shopingu?

Edhe nëse nuk i përkasim mesit të të pasurve,  jemi të prirur që të blejmë një mori të gjërave që nuk na nevoiten si dhe atyre që dalin jashtë kontrollit. Zbuloni nëse jeni maniake e shopingut. Ne mund të përpiqemi që të...
floket4

Si t’i drejtoni flokët pa përdorimin e hekurit për flokë

Nuk dëshironi që të shkatërroni më shumë flokët, e megjithatë i doni prap të drejta? Praktikoni një herë në javë një nga këto tretmane dhe flokët tuaj do jenë tërësisht të drejta. Nëse jeni lodhur nga përdorimi i tepërt...
Tips-to-Get-Straight-and-Silky-Hair-Naturally

Si t’i drejtoni flokët pa përdorimin e hekurit për flokë

Nëse jeni lodhur nga përdorimi i tepërt dhe shkatërrimi i flokëve nga presa dhe feni, dhe dëshironi që të keni flokë të mrekullueshme dhe të drejta, atëherë duhet të provoni një nga këto trajtimet sa më shpejtë që të jetë...
tan-legs-main

Ndaloni rritjen e qimeve që futen nën lëkurë në 4 hapa

Tashmë është sezoni për bikini dhe e vetmja gjë që ju pengon që të kënaqeni pa brenga janë qimet e mërzitshme që futen në mish. Duhet të keni 5 minuta të lira për të bërë një përzierje të mrekullueshme dhe 30 minuta që...
mask

Maskë hidratuese me kastravec

Janë disa maska hidratuese për fytyrën, të cilat mund të përdoren shpesh. Një maskë e tillë është: ½ kastravec i grirë 1 lugë çaji mjaltë 1 lugë gjelle lëng limoni. Mjafton të miksoni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni...
Kate-Bosworth-dhe-Reese-Witherspoon

Hap pas hapi: Bëni një “punxhë krofnë” të përkryer

Trendin më të ri veror të stilit të flokëve – punxhë në formë krofneje, e kanë lansuar yjet e filmit Reese Witherspoon dhe Kate Bosworth. Kjo frizurë e rregullt dhe e bukur, të cilën deri sot e mbanin balerinat, është bërë...