Tuesday, 19 October 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

femra

Si të mbulosh puçrrat?

Puçrra është e kuqe dhe e fryrë, dhe kur e mbulon duket më e madhe. Si ta mbulosh? Të duhet një korrektor i trashë, një ngjyrë më e hapur se e lëkurës. Zgjidhni një që ka përbërës qetësues si kamomil apo aloe, për të qetësuar...
5-produkte-kosmetike-per-te-cilat-nuk-keni-nevoje

5 produkte kozmetike për të cilat nuk keni nevojë!

Paramendoni se sa produkte kozmetike keni në banjon tuaj që fare nuk i përdorni. Dermatologët kanë bërë një listë të 5 produkteve që janë krejtësisht të panevojshëm dhe të pa dobishëm. Dhe ju, kur të shkurtoni listën e blerjes...
makiazh-ne-plazh

Si të arrini grim të përsosur për plazh

Masa e vërtetë e kozmetikës për në plazh është gjë shumë delikate, nëse përdorni shumë shkrihet dhe rrjedh dhe keni ndjesinë e ngjitësit, dhe nëse keni vënë shumë pak, mund të ndjeheni të pasigurta. Ja, pra, një udhëzues...
nuse

Këshilla për përzgjedhjen e fustanit të nusërisë

Një nga këshillat që vjen nga ekspertët e fustaneve të nusërisë, është që të mos harroni të kryeni “detyrat e shtëpisë”! Ruani fotografi nga revista të ndryshme, ose faqe online që paraqesin stilin që ju pëlqen. Kërkoni...
cka-shkakton-mosheqja-e-grimit

Trishtuese: Fjetja me grim mplak lëkurën për 10 vjet

Çdo e treta femër nuk e pastron rregullisht grimin para gjumit, theksojnë disa kërkime britaneze. Të njejtat ato femra janë të vetëdijshme që fjetja me grim mund të bie deri tek krijimi i puçrrave, tharjen e lëkurës dhe rrallimin...
rimel

Disa sekrete që askush nuk ju a ka thënë për remelin tuaj

Remeli gjithmonë ka qënë hapi i fundit pas make up-it që ju të dukeni të mrekullueshme dhe shumë joshëse. Për të marrë më të mirën nga remeli lexoni disa nga këshillat tona dhe do mësoni disa gjëra që askush tjetër nuk ju...
Si-të-heqim-njollat-kafe-nga-fytyra

Njollat kafe në fytyrë, jo vetëm nga dielli, ja se si t’i hiqni

Njollat ngjyrë kafe në fytyrë janë kthyer në një fenomen që po prek gjithnjë e më shumë femrat. Informimi rreth tyre është tepër i rëndësishëm, sepse vetëm kështu mund t’i parandaloni. Njollat kafe nuk shkaktohen vetëm nga...
kkkkkk

Çarjet e lëkurës, si t’i menaxhoni?

Çarjet e lëkurës janë dëmtime të indeve lidhore, të cilat shfaqen me rastin e zgjatjes vrullshme dhe të madhe të lëkurës. Shfaqen në vendet të cilat më së shumti u janë të nënshtruara zgjatjeve, siç janë barku, vithet, gjoksi,...
1000-menyra-per-te-lidhur-floket

1000 mënyra për kapjen e flokëve

E thjeshtë. Shik. Klasike. Praktike. Të lidhura flokët si krehje mbretëreshe! Në ktë sezonë krehje e preferuar për femrta do të jenë flokët e lidhura. Edhe atë në 1000 mënyra lishjesh, që nga krehja-balerinë, krehja e parregullt...
moda

Ngjyrat që na bëjnë të dukemi më të holla

Dëshironi te dukeni me te holla? Ja ngjyrat qe do tju ndihmojnë për tu “dobësuar” me një shikim. Falë gamës së gjërë të nuancave është e mundur të dukeni më të holla duke zgjedhur ngjyrat dhe kombinimet e duhura. -E zeza:...