Monday, 1 June 2020 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

truk

Makiazh për mbrëmje verore

Mbrëmjet e ngrohta të verës të mbushura plot me adrenalin janë të favorshme për argëtim. Ja disa këshilla që të do ju bëjnë të dukeni të parezistueshme.
domate

Zhdukni pikat e zeza me domate

Dëshironi ti zhdukni në mënyrë normale pikat e zeza? Pritini domatet në feta të trasha, por duke bërë gjithashtu disa feta të holla për pjesën e hundës. Shtrihuni dhe vendosini fetat e domates në fytyrë. Mbajini për 10-15 minuta....
maxresdefault2-659x370

Mësoni të bëni gërshetë klasik francez (video)

Në ditët e nxehta të verës ti mbash flokët e lëshuara nuk është gjithmonë zgjidhje e mençur. Nëse dëshironi të evitoni djersitjen duke i kapur flokët dhe përsëri të dukeni bukur, gërsheta franceze është zgjidhja për ju. Ndiqni...
fytyra-lekura-e1405597386312

10 gjërat të cilat asnjëherë nuk guxoni ti vendosni në fytyrën tuaj

Ne të gjitha femrat kujdesemi për lëkurën e fytrës, por jo cdoherë arrijmë të kemi rezultate të dëshiruara. Janë disa gjëra të cilat asnjëherë nuk guxojmë t’i përdorim për fytyrë. Më poshtë po ju shpalosim disa nga produktet...
mask per fytyr

Maskë me kos dhe limon kundër puçrrave

Puçrrat e rinisë paraqesin një sëmundje kronike lëkurore shumë të shpeshtë. Megjithatë, mos u shqetësoni, sot do t’ju tregojmë mënyrat për t’i eliminuar ato. Nëse jeni në moshë adoleshente, apo nëse e keni kaluar para disa...
flok

Personaliteti sipas ngjyrës suaj natyrale të flokëve

Janë kryer shpesh studime të ndryshme për lidhjen mes ngjyrës natyrale të flokëve dhe karakterit të njeriut. Studiues në Universitetet më të mëdha në botë arritën në përfundimin se sa e habitshme është kjo lidhje dhe që vërtet...
t-euml-brendshmet-p-euml-r-nusen_hd

Trendet e të brendshmeve për nuse (foto)

Të brendshmet kanë qenë gjithmonë sinonim i joshjes. Por në ditën e madhe të thënies “Po” rregullat ndryshojnë. Nuancat janë të bardha ose në fildish dhe zhartieri i bukur fatsjellës duhet të dhurohet nga shoqëruesja e parë...
Cosmetic brush for applying the powder

9 veprime të përditshme që ju shkatërrojnë bukurinë

A e dini se disa herë bëni gabime në rutinën tuja të përditshme që ka të bëjë me kujdesin ndaj vetes, higjienës personale dhe veçanërisht kujdesit ndaj fytyrës? Nëse jo, më poshtë po ju tregojmë disa veprime që i kryeni në...
floket4

Flokët me yndyrë, ja çfarë duhet të bëni…

Flokët e yndyrshme janë problemi numër një  për çdo femër. Nëse keni dëshirë të keni flokë të shëndetshëm dhe jo që bëhen direkt me yndyrë. Merrni disa pika lëng limoni dhe i përzieni me një gotë kos natyral me 0% yndyrna. E...
kembe

Si të largoni erën e keqe të këmbëve?

Era e pakëndshme e këmbëve është problem i shpeshtë, dhe zgjidhja ideale është një spa (banjo) mjaft efektive përmes së cilës do ta zgjidhni këtë problem. Soda e bukës është e njohur si një nga mjetet më efektive për asgjësimin...