Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

parfum

Tendencat e parfumeve për sezonin verë 2014

Ditët bëhen më të gjata, dielli ngroh më shumë pasditet tona, veshjet e errëta i lënë rrugë atyre të holla dhe plot ngjyra..të gjitha këto janë shenja të ardhjes së verës! Në të njëjtën kohë është momenti i duhur për...
th

Tendencë Nail Art 2014

Nail Art ne tendence për pranvere/vere 2014 për te kopjuar janë realizuar me ngjyra te ndezura, top coat me efekte speciale dhe dizajnë te vegjël. Gjate sezonit te bukur nuk ka asgjë me te mire se një manikyr realizuar me ngjyra te gjalle...
foto

Veshjet dhe aksesorë që na dëmtojnë

Kur është fjala për të qenë në formë dhe me një performancë që shkon hap pas hapi me të rejat e modës, të gjithë janë të gatshëm që të vuajnë, pikërisht në emër të modës. Por ka raste kur kjo vuajtje kthehet në dëm...
buzekuqi

Buzëkuqi rozë, nuanca e sezonit!

Buzëkuqi i momentit? Është në ngjyrën rozë. Delikat ose i gjallë, perlë ose me efekt mat, është nuanca e sezonit. I çelur për ato që dëshirojnë një pamje romantike, delikat, të gjallë dhe të fortë për ato që duan të jenë...
kosi-na-b-euml-n-m-euml-t-euml-bukur_hd

Kosi, na bën më të bukur

Kosi është shumë i pasur me proteina, kalcium dhe kalium, si dhe përmban disa vitamina e minerale, që do të thotë se është mjaft i shëndetshëm për të gjithë trupin. Si një produkt për trupin, acidi laktik, zinku, mineralet dhe...
3

Fundet e gjata kthehen në modë (FOTO)

Fundet e gjatë i gjejmë pothuajse të prezantuar në çdo sezon, me dizenjo dhe idividualitet, por këtë vit ato janë në modë. Fundet e gjatë na lejojnë të dukemi ndryshe, ndërsa mbeten shumë popullorë. Fundet e gjata dhe të...
Untitled

Lulet të bëjnë më të bukur

Nga një studim amerikan është zbuluar që banjat me lule apo masazhet me vajra bimorë janë ideale për një femër që të zbulojë bukurinë dhe sensualitetin e vet. Përdorimi i bimëve edhe nga meshkujt, i shkakton këtyre të fundit...
mode

Veshjet më në modë për këtë pranverë

Veshjet me printime të kafshëve do të jenë në modë këtë pranverë-verë. Bluzat, fustanet madje dhe çantat me figura të ndryshme të kafshëve kanë qenë pjesë e pandashme e koleksioneve të markave të njohura për pranverën 2014. Shikoni...
fashion

Ngjyrat më të mira që shkojnë me lëkurën tuaj

Lëkura e çelur si ajo e Taylor Swift-it del më shumë në pah me ngjyra të ëmbla me bazë blunë, si bluja në gri, e verdha e limonit apo ngjyra e kumbullës. Ngjyrë e ftohtë: lëkura me ngjyrë të hapur deri në të mesme Lëkura e...
maske_fytyre

Për një fytyrë të pastër, përdorni limon dhe uthull molle

Për të trajtuar aknet në fytyrën tuaj, janë mjaft të domosdoshme lëngu i limonit dhe uthulla e mollës. Efekti është i garantuar dhe për këtë mjafton të ndiqni në përpikmëri këto këshilla. Lëngu i limonit jo vetëm që sjell...