Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

kepuce

Tendenca e këpucëve dhe sandaleve për këtë pranverë!

Këtë sezon, industria e modës po ndërton kultin e “sasisë së tepruar”: taka shumë të larta dhe funde të gjata. Linjat e fustaneve dhe fundeve janë më të gjera, më të gjata dhe më pak të puthitura pas trupit – madje edhe...
aedona

Aedona, modelja që pushton pasarelat kosovare (Foto)

Aedona Rexha është një ndër emrat më të rinj në botën e modelimit. E lindur në Gjakovë në një familje intelektuale Aedona është rritur në ndikimin e dy kulturave të ndryshme asaj gjakovare dhe shkupjane. Që në moshë të re...
floket4

Ç’duhet të bëni që në pranverë të keni flokë të shëndetshme!

Çdo vit “përshëndetemi” nga dimri me pastrim pranveror në mënyrë që shtëpisë tonë t’i dhurojmë freskinë. Po, përse diçka të ngjashme nuk do të bënit edhe me flokët, në mënyrë që të jenë më të shëndetshme dhe...
oskars-dresses

Oskar 2014: Moda në tapetin e kuq (foto)

Është nata më e madhe e “showbiz”-it në planet dhe nuk mind të kaloj pa glamurin  e paradës kur aktoret parakalojnë në tapetin e kuq të veshura si mbretëresha. #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item...
modelja

Kjo është modelja më e njohur shqiptare (Foto)

Ndoshta do të befasoheni por modelja Erjona Alaj ka mbajtur sfilata mode për aq stilistë sa modelja Emine Çunmulaj. Ajo është e pakrahasueshme me Angela Martinin që deri me tani besohej se është modelja shqiptare më e kërkuar në...
zuhair murad

Koleksioni pranveror i Zuhair Murad (Foto)

Disenjatori libanez Zuhair Murad krijoi një koleksion që absolutisht të lë pa frymë për pranverë. Fustanet  luksoze e të punuara bukur me saten dhe dizajne të bukura duken si një përrallë e sofistikuar. Çdo stil është kombinuar...
Ravijour-True-Love-Tester-bra_2

Video: Sytjenat që hapen vetëm kur jeni të dashuruara!

Ky është një rinovim interesant, sytjena të cilat hapen vetëm kur personi që ju e dëshironi është përreth jush. Kjo s’është ndonjë shaka, një prodhues i të brendshmeve i quajtur “Ravijour” ka prodhuar një palë sytjena...
brendshmeee

Turku prodhon të brendshme floriri, kushtojnë 700 mijë dollarë!(Foto)

Një stilist kinez ka zbuluar një set të pazakontë të brendshmesh floriri që kushtojnë rreth 700 mijë dollarë. Veshjet e të brendshmeve u prezantuan të shtunën, në provincën e Hubeit. Kjo nuk është hera e parë që veshjet prodhohen...
floke-te-shendetshem

Maskë për flokë të yndyrshëm

Përbërësit e kësaj maske janë: -1 kokërr limon -1 kokërr portokall -2 lugë kos – 1 lugë miell Përgatitja: Shtrydhni limonin dhe portokallin dhe më pas shtoni kosin. Në fund shtoni miellin dhe përziejini derisa të realizohet...
maske

Maskë fytyre me vezë dhe lëng limoni

Veza është një nga përbërësit kryesor të maskave. Për një lëkurë të bukur, pa pika të zeza dhe me shkëlqim bëni këtë maskë: përzini të bardhën e vezës me disa pika limoni. Këtë maskë mbajeni në fytyrë për 20 minuta....