Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Moda dhe bukuri

rihana

Ikona e stilit për 2013-ën

Revista “Vogue”, e ka cilësuar këngëtaren Rihanna si një nga ikonat e stilit për vitin 2013. Këngëtarja njihet tashmë për famën e ndërkombëtarizuar të saj,  por edhe për elegancën dhe stilin që përcjell te ndjekësit e...
floket_e_thinjura

Thinjat e para në flokë – çfarë të bëni?

Kur paraqiten thinjat e para në flokë shumë femra këtë e presin në mënyrë shumë drastike. Që është, normal, hap shumë i gabuar. Kuptoni se çfarë duhet të bëni kur shumë herët filloni të thinjeni. Shumë femra sot thinjen...
keshilla

10 këshilla bukurie për festa

Çfarë duhet të bëni për të qenë të bukura për festat e fundvitit? Gjëja e parë që duhet të bëni është të ndiqni një “rutinë” bukurie dhe më pas të njiheni me ndonjë truk të vogël që do t’ju bëjë absolutisht...
veshjet e fundvitit

Si të vishemi për festa?

Në qoftë se nuk keni akoma ide të qarta e doni të jeni absolutisht perfekte gjatë festave të fundvitit, atëherë ndiqni sugjerimet tona. Ju këshillojmë së pari, veshjet transparente, të guximshme, por të rafinuara në të njëjtën...
anastasia

Fustani që mund të vishet në disa mënyra (video)

Ekziston një dilemë e veshjes që shumica e grave e kanë përjetuar, një dollap të mbushur me rroba dhe asnjë gjë për t’u veshur. Por tani Vanessa Knox, ka krijuar një zgjidhje për ndonjë krizë të rrobaqepësisë, një fustan...
makijazh

Tendencat e reja të grimit vjeshtë-dimër 2013/2014

Edhe pse ngjyrat janë shumë në modë këtë sezon, grimi nude është ende i vlefshëm. Çdo sezon, ai rikthehet dhe nuk del nga moda. Grimi i pakët Edhe pse ngjyrat janë shumë në modë këtë sezon, grimi nude është ende i vlefshëm....
Cavalera1

FOTO: Shqiponja shqiptare, logoja e një firme të njohur në Brazil

Në Brazil tashmë janë bërë të famshme veshjet të cilat mbajnë flamurin shqiptar, shqiponja e flamurit kombëtar është simbol i firmës së njohur të veshjeve në Brazil, “Cavalera”. Në faqen e internetit të kësaj kompanie,...
veshje

Veshja e duhur për në punë!

Në zyrë ka një kod veshje specifik që duhet të respektoni. Ja disa rregulla që duhen respektuar: Nëpërmjet veshjes ju transmetoni një mesazh, ai nuk duhet të jetë vullgar. Duhet të transmetoni seriozitet dhe siguri. Vishuni në...
veshjjjj

Veshjet që i bleni në vjeshtë, mund ti shfrytëzoni përgjithmonë

Veshjet që mund ti shihni në fotot e mëposhtme mund ta kaloni sezonin dhe gjithsesi ti shfrytëzoni edhe në të ardhmen. Detajet e vogla në këto veshje e rrisin stilin për dukje më të bukur. #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1...
veshje

Si të vishesh kur je e shëndetshme

Të jesh e shëndetshme nuk do të thotë të mos ndjekësh modën dhe të dukesh bukur. Të jesh e shëndetshme nuk do të thotë të mos veshësh fustane apo çdo gjë që ju pëlqen. Sekreti qëndron tek kombinimi, por mbi të gjitha tek...