Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Intime

eb-in-the-40-year-old-virgin-elizabeth-banks-13501518-853-480

40-vjeçarët e virgjër, brezi që “trembet” nga seksi

Filmi i prodhuar në SHBA 10 vjet më parë “40 vjeç i virgjër” ishte një komedi që u prit shumë mirë në shumë vende të botës, por në Japoni ky ëhstë një realitet i dhimbshëm. Janë të shumtë meshkujt e asaj moshe që nuk...
sekrettet

Sekretet për pozicionin seksual “69”

Ne të gjithë e dimë se pse kjo pozitë e ka marrë emrin 69. Ndonjëherë çifteve u sjell kënaqësi të madhe, por nganjëherë duhet praktikuar më gjatë për të arritur përsosmërinë. Avantazhi i 69 është që të dy partnerët kënaqen...
seksi

A e dini çka është Tantric seks dhe si mund ta bëni atë?!

Kuptimi i seksit tantrik është sikur zgjerim i vetëdijes me kombinim në mes të mashkullit dhe femrës drejt harmonisë së tyre. Seksi tantrik është si një lloj valle në mes të partnerëve dhe duket sikur nuk ka fillim dhe as një...
seksi

Ja çfarë rrezikoni kur bëni seks anal

Si shumë aktivitete seksuale, seksi anal mbart riskun e infeksioneve seksualisht të transmetueshme. Çfarë është seksi anal? Seksi anal është një lloj aktiviteti seksual që përfshin zonën anale. Kjo nënkupton: penetrimin e anusit...
seksi

Ja disa nga problemet kyçe të jetës seksuale?!

Atë që e ekspertët e quajnë martesë pa gjini, duket se e kanë rreth 40 milionë amerikan që i bije se kryejnë marrëdhënie seksuale më pak se 10 herë në vit. Një jetë e rregullt seksuale është e mirë për shëndetin tuaj. Ajo...
30381-1-n

Cili është bari magjik që do përmirësojë seksin te femrat

Karyn Wagner, themeluesi e “Paradigm Medical Marijuana” ka shpikur zgjidhjen për shtimin e kënaqësisë seksuale. Quhet Sexxpot dhe do të shtojë kënaqësinë tek seksi femëror. Testimi është bërë në disa persona dhe ëhstë vënë...
6c75a2ee8bee3e8941d44ff679e9bace_puhia

Roli i SEX-it në jetën tonë

A ndikon negativisht moskryerja e marrëdhënieve seksuale për një individ që i ka kaluar të 20-at? A ndikon seksi në trurin e njeriut, në mendimet, idetë, humorin, perceptimet, etj? A është seksi faktori kryesor që e bën një njeri...
seks325

Gjysma e femrave mendojnë për dikë tjetër gjatë seksit!

Mund të mendoni se kur jeni në shtrat, partnerja e ka mendjen vetëm tek ju, por mjerisht nuk është krejt ashtu. Hulumtimi i ri tregon se 46 për qind e femrave, mendojnë për dikë tjetër, derisa janë duke bërë seks me partnerin, transmeton...
burrat-dhe-grat-euml-kan-euml-gati-t-euml-nj-euml-jtat-fantazi-seksuale-ja-cilat-jan-euml-ato_hd

Burrat dhe gratë kanë gati të njëjtat fantazi seksuale: Ja cilat janë ato!

Këtë e thotë një studim i publikuar nga Journal of Medicine Seksual të kryer nga një grup i studiuesve ku janë përfshi 1516 subjekte të të dy gjinive. Aty ishin ofruar një listë prej 55 fantazive të ndryshme seksuale, ku nga këto...
nata

Çfarë të bësh kur ai humbë ereksionin

Kjo u ndodh edhe më të mirëve dhe nuk ka arsye për panik. Bëhu e mençur, lexo këtë tekst dhe mëso se si ta zgjidhësh këtë problem Mos e fajëso veten: kjo nuk ndodh për shkak se ti nuk i dukesh seksi, por për arsye krejtësisht...