Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Intime

1-1551-750x430

Seks me apo pa drita, cila situatë është më eksituese dhe joshëse për një çift

Eksperiencat seksuale të secilit individ janë të ndryshme. Secili zgjedh mënyrën e tij për të ndërtuar dhe shijuarr me partnerin/partneren. Gjithsesi, në kokën e secilit prej nesh ka disa pikëpyetje në lidhje me seksin. Nuk e dimë...
orgazma-750x430

Sondazh: Harta e seksit, si përjetohet orgazma në vende të ndryshme të botës

Edhe pse për të flitet pak ose thuajse aspak, orgazma është një eksperiencë eksituese, një ndjenjë pushtuese që duhet provuar. Kënaqësia seksuale është një pjesë e rëndësishme e mirëqënies emocionale dhe fizike, e cila ndikon...
seksi

Studimi befasues mbi seksin: Nuk janë meshkujt! Zbulohet sekreti i orgazmës te femrat

Nëse kishit menduar se për një seks fantastik duhet patjetër të keni një partner me aftësi të jashtëzakonshme dhe penis me përmasa të konsiderueshme, jeni gabuar. Në një studim rreth faktorëve që i bëjnë gratë të kalojnë...
seksi

Shefe në krevat: gjashtë veprime të cilat do ta çojnë në kulm!

Sonte provoni lojërat të cilat shumica e çifteve i konsiderojnë më të mirat për ngrohje para aktit seksual. 1. Mbyllni sytë me shami Lidhjani njëri-tjetrit sytë dhe ashtu të privuar nga shikimi reciprok zhvishuni. Me maja të gishtave...
image-couple-intimate_1463658970-1697489

Ja sa kohë do të shpenzoni duke bërë seks gjatë tërë jetës (Foto)

Rebook ka kryer punën e vështirë për të gjithë, dhe në studimin e tyre të ri ata tregojnë se sa kohë nga jeta jonë do të shpenzojmë duke bërë seks. Siç duket, mesatarisht një njeri do të kaloj më pak se 1% të jetës së...
pas_1460025182-9860255

Ja pse meshkujt çmenden pas vitheve, dhe pse po praktikohet me të madhe seksi anal

Të jesh adhurues i të pasmeve bombastike dhe vitheve seksi është një gjë e natyrshme për meshkujt. Sipas shkencës, obsesionimi pas vitheve të femrave nuk është aspak e re. Në fakt, sipas një profesori të psikologjisë, kjo daton...
largea_seksi-11459877924

Sa duhet të zgjasë seksi? Shkenca e ka një përgjigje

Ndonjëherë mund të duket sikur njerëzit nuk bëjnë gjë tjetër veçse mendojnë për seksin. Megjithatë ka një pyetje që mundon thuajse këdo: sa duhet të zgjasë seksi? Dhe shkencëtarët duket se e kanë gati përgjigjen. Sipas...
largea_cifti-seksi-duke-pire-kafe11451150069

HISTORI nga Tirana: “Nga lokali në hotel … ju tregoj ç’më ndodhi”

“Dua të tregoj një ndër historitë që mua më ka pëlqyer më shumë. Jam një babi 27 vjeç jetoj në Tirane, dhe ju e dini se si janë lokalet dhe femrat në to, shkoj për ditë në të njëjtin lokal se me pëlqen ambienti, por pothuajse...
cifti_1459187538-2240622

Pesë probleme që seksi mund t’i kurojë më së miri

Marrëdhëniet seksuale ndikojnë në masë shumë të madhe tek mirëqenia jonë. Seksi është i shëndetshëm. Për shumë arsye por studimet e fundit tregojnë se, ka disa shqetësime shëndetësore tek të cilat seksi ndikon shumë. Për...
sss_1459162306-8628569

Vetëm çdo i pesti çift bën dashuri më gjatë se 20 minuta

Tregimet për seksin tantrik dhe paralojën maratonike për shumicën e njerëzve janë “tregime gjuetarësh”. Kështu mezi 8 për qind të çifteve në paralojë kënaqen më gjatë se 20 minuta, ndërkaq për ta 22 për qind seksi zgjat...