Sunday, 25 July 2021 | Lajme: 0

Intime

seksi

Zbulohet se çfarë e shkakton orgazmën më të fuqishme mashkullore

Një studim i ri psikologjik zbulon se në çfarë rrethanash mashkulli përjeton kulmin e kënaqësisë me sasi të madhe sperme, gjë që mund të jetë e rëndësishme për të gjitha çiftet të cilat kanë vështirësi me ngjizjen e fëmijës. Studimi...
largea_largea_femrat-duan-me-shume-seks14467399171446739956

Si të bëni seks më të “ndyrë”, ja çfarë këshillojnë ekspertët

Nuk duhet t’u frikësoheni ndryshimeve, por duhet t’i hulumtoni dhe të mësoni se ç’është ajo që juve dhe partnerit tuaj apo partneres i përshtatet, sepse kjo është receta për jetë më të mirë seksuale, apo në këtë rast...
ssss_1450625820-7568722

Tetë gjërat që femrat i urrejnë tek vetja…por meshkujt i dashurojnë!

Pasiguritë më të mëdha tuajat, që e bëjnë atë t’ju dojë edhe më shumë. Pasiguritë më të mëdha tuajat, që e bëjnë atë t’ju dojë edhe më shumë. Të gjithë kemi pasiguritë tona. Shpesh, edhe pa arsye. Jemi të rrethuar...
b_1450684163-6553526

Pse femrat bërtasin gjatë seksit?

Gjatë seksit femrat lëshojnë shpesh zëra të lartë. Arsyeja është kënaqësia? Edhe po, edhe jo. Studimi i publikuar në revistën “Archives of Sexual Behavior”, tregon se ato në realitet ata janë zëra të pakontrolluar dhe manipulues...
a-jeni-edhe-ju-n-euml-mesin-e-37-p-euml-r-qind-t-euml-femrave-q-euml-p-euml-rjetojn-euml-ldquo-orgaz-euml-m-gjumi-rdquo_hd

A jeni edhe ju në mesin e 37 për qind të femrave, që përjetojnë “orgazëm gjumi”?

Shumë femra e gjejnë veten, duke përjetuar fantazi erotike gjatë natës. Mirëpo, është vërtetuar në mënyrë shkencore, se shumë prej tyre përjetojnë klimaks gjatë gjumit. Derisa dihet se shumë meshkuj, ejakulojnë gjatë adoleshencës...
amigdalina-vitamina-b17

Vitamina B17: A është kjo zgjidhja kundër kancerit?

Griffin tregon se u frymëzua për të shkruar librin nga miku i tij, doktori Richardson. “Doktori 30 vite më parë ka trajtuar me vitaminën B17 të sëmurët me kancer. Sipas tij mungesa e kësaj vitamine më organizëm shkakton kancerin. Doktori...
1-107-620x330

“Burrat paguajnë 200 dollarë për urinën time”

Ceara Lynch ka 12 vjet që po fiton shumë para’ në industrinë e seksit, duke kënaqur disa nga fiksimet më të çuditshme të meshkujve kudo në botë, por pa i takuar kurrë personalisht dhe pa u zhveshur. 29-vjeçarja amerikane është...
sek_1449656180-2565333

Kurrë mos e hapni prezervativin me dhëmbë

Edhe pse ju mund ti përkisni një grupi të njerëzve që, pas shumë vjet përvojë, mendojnë se janë zotërit e vërtetë të seksit, kjo është mundësia për të parë nëse kjo është e vërtetë. E vërteta është se teknikat në...
buri-620x330

E dua burrin por s’më pëlqen seksi? Çfarë duhet të bëj?!

Një situatë e tillë është shumë e zakontë për një pjesë të konsiderueshme të çifteve. Impenjimet profesionale, shtimi i familjes me fëmijë, ose thjesht nuk ekziston ajo ‘kimia’ në shtrat…janë të shumtë faktorët që...
largea_bigpenis6x4-640x4451449529401

Ja sa të gjatë duhet ta keni penisin për të kënaqur një femër

Fakte që duhen ditur nga ai dhe ajo, për madhësinë e penisit dhe sa duhet të jetë Edhe pse shumica e meshkujve janë të kënaqur me gjatësinë e penisit dhe arrijnë të kënaqin partneren, ato përsëri varen nga shprehja “sa më...