Sunday, 25 July 2021 | Lajme: 0

Intime

largea_tradhti1449471225

Jo prej mungesës së dashurisë, ja pse ndodh tradhtia

Studiuesit shpesh nuk pajtohen në lidhje me arsyet pse njerëzit e martuar tradhëtojnë partnerët. Disa studime sugjerojnë se deri në 50 për qind e njerëzve në marrëdhënie monogame janë tradhëtuar nga partneri aktual ose ai i mëparshëm....
vii

Si të humbni virgjërinë pa dhimbje?

Humbja e virgjërisë është shpesh një temë që prek dhe frikëson gratë e reja, duke shkaktuar ankth dhe madje edhe një frikë të madhe në intimitet fizik. Një gamë e tërë e miteve dhe pasaktësi në lidhje me kohën tuaj të parë...
sek

Ja pse gratë kërkojnë seks anal

Fakti është se seksi anal një numëri të madh i femrave ju jep kënaqësi, dhe ky numër do të jetë shumë më i lartë, sikur të mos kishte një shumëllojshmëri të paragjykimeve në lidhje me këtë lloj marrëdhënie. Ka keqkuptime...
s_1449130131-405123

Seks me kolegët e punës për Krishtlindje, ja sa e bëjnë!

Sipas një studimi të botuar në “The Independent”, rezulton se 39% e kolegëve, kryejnë marrëdhënie seksuale me njëri-tjetrin, në mbrëmjen e Krishtlindjeve. Akoma më shumë të tjerë kanë pranuar që janë puthur me kolegun e...
penn (1)

Ja, ky është penisi perfekt, e thotë shkenca

Ka shumë pyetje që e kanë munduar botën prej fillimeve të para të jetës në planetin Tokë për të cilat as filozofët e as shkencëtarët nuk kanë dhënë përgjigje definitive, por së fundmi disa hulumtues kanë arritur ta japin...
seksi

Lajme shokuese për seksin anal

Nëse ju e doni atë, e urreni atë, e keni provuar atë, ose e keni menduar, seksi anal duket të jetë më pak tabu këto ditë. Por një studim i ri britanik ka gjetur se gratë e reja nuk janë gjithmonë duke bërë atë për arsye të...
underwear

Studimi: Përmasat e mëdha nuk garantojnë grua besnike

Burrat shpesh e shohin madhësinë e organit gjenital, si një simbol të forcës dhe fuqisë seksuale. Por rezulton që kur vjen puna tek besnikëria e gruas, më i madh nuk është më i mirë. Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, një studim...
largea_versione-t-euml-reja-seksi-nga-prapa_hd1448655581

Një teknikë kineze për të ngrohur jetën tuaj seksuale

Kur bëhet fjalë për dhomën e gjumit dhe aktivitetet në të, mesiguri gjëja e fundit që mëndoni është Feng Shui. Por prapseprapë është e rëndësishme që t’i kushtoni vëmendje feng shui-t, sepse edhe ndryshimi më i vogël i...
ju-dashuron-apo-i-jeni-vet-euml-m-nj-euml-arg-euml-tim-i-leht-euml-poza-e-preferuar-n-euml-seks-e-zbulon_hd

Ju dashuron apo i jeni vetëm një argëtim i lehtë: Poza e preferuar në seks e zbulon!

Mënyra me të cilën partneri bën dashuri mund t’ju zbulojë shumë karaktere sekrete të tij. Qëndrimi i tij ndaj seksit flet edhe se çka ai vërtet dëshiron nga Psikologët thonë që meshkujt shpesh shfaqin emocionet e tyre nëpërmjet...
seks7-620x330

Trendi i ri i adoleshentëve: Seks anal për të ruajtur virgjërinë

Kohët e fundit ka fituar shumë vëmendje. Ana “B” (siç quhen ndryshe të pasmet), janë bërë një mani, aq sa të jetë një nga temat e bisedave më të zakonshme në botë, natyrisht, edhe në fushën seksuale. Seksi anal ka qenë...