Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Intime

largea_seks-690x3801448373657

Gjërat që ndodhin kur pauzoni me seks

Ndarje, udhëtim, punë? Ka shumë arsye për të cilat jeta juaj seksuale mund të vuajë. Ja 7 gjërat që ndodhin kur e humbisni atë ndjenjë: Keni ankth Seksi u ndihmon njerëzve të lirohen nga stresi, kjo pasiqë truri në ato çaste...
meshkujt-i-shqet-euml-son-p-euml-rmasa-por-cili-euml-sht-euml-kompleksi-i-femrave_hd

Meshkujt i shqetëson përmasa, por cili është kompleksi i femrave?

Ndërsa meshkujt shqetësohen për përmasat e organit të tyre seksual, femrat priren të mendojnë për formën e organit të tyre; këtë e tregon një studim i ri i medies për mjekësinë dhe farmaceutikën ‘MedExpress’. Çfarë i shqetëson...
largea_374-620x3301448348858

Kur një femër përgatitet për të bërë seks

Meshkujt kur përgatiten për seks, kjo me siguri reduktohet në bërjen dush dhe deodorantët. Mirëpo, për këtë gjë femrat kanë rituale të ndryshme. U kushtojnë kujdes veshjeve intime që të jenë sa më komplet. Sutjenat dhe brekët...
da_1447583382-4503478

Si të rifitosh dëshirën për të bërë më shumë seks?

Nëse paraqitja jote nën tesha nuk është më si dikur, ka ardhur koha të rinovosh marrëdhënien tënde me një ndryshim në mënyrë që të rrisësh erosin, lumturinë dhe kontaktin me partneren/in. Interneti ka eliminuar distancat duke...
largea_eros11447505456

Kjo është fjala erotike më popullore

Psikologu Mark Allen Thornton vendosi që të analizojë të dhënata nga rreth 300 mijë histori erotike nga 65 mijë autorë të ndryshëm në mbarë botën, për të zbuluar se cila është fjala më popullore. Në të gjitha historitë,...
largea_k-euml-naq-euml-si-e-dyfisht-euml-si-t-rsquo-i-p-euml-rjetoni-2-orgazma-gjat-euml-nj-euml-seksi_hd1447395972

KËNAQËSI E DYFISHTË: Si t’i përjetoni 2 ORGAZMA gjatë një seksi

Orgazma e kombinuar do të bëhet gjëja më e preferuar juaja nga çasti kur ta zbuloni. Ja si të arrini gjatë masturbimit, seksit oral dhe gjatë aktit seksual. Amy Levine, terapeute seksuale, thotë që për të arritur kënaqësi të dyfishtë,...
largea_passport71447221908

Pozita më e rrezikshme në seks sipas shkencëtarëve

Pozita më e zakonshme seksuale është aktualisht pozita më e rrezikshme, sipas një grupi shkencëtarësh. Pozita ‘femra sipër mashkullit’ gjatë një akti seksual është konsideruar përgjegjës për gjysmën e të gjitha frakturave...
epshi-i-v-euml-rtet-euml-tri-fantazit-euml-m-euml-t-euml-m-euml-dha-seksuale-t-euml-femrave-moderne_hd

Epshi i vërtetë: Tri fantazitë më të mëdha seksuale të femrave moderne

Nuk janë vetëm meshkujt ata të cilët kaplon fantazia kur është fjala për seksin. 1. Dashnor i përsosur Njëra nga dëshirat më të mëdha të fantazive të femrave është seksi me një mashkull të bukur dhe të zjarrtë, i cili di...
largea_largea_auto_cos-13-sexy-couple-on-couch137668412314269738331446791348

Ja ilaçi i ri, u jep mundësinë të bëni seks për orë të tëra…

“Chemsex” është emri më i ri i drogës e cila ju lejon që të bëni seks për disa orë me radhë pa u ndalur. Në Britani ka dalë në treg dorga më e re, e quajtur “Chemsex”, e cila është stimulant shumë i fortë dhe që ju...
seks

SEKSI ME ISH TË DASHURIN: Mësoni se a ju duhet fare ta bëni!

Seksi me ish të dashurin nuk është gjithmonë ide e mirë, mirëpo as edhe gjithmonë e keqe! Shumica e çifteve pas ndarjes vazhdojnë të bëjnë seks, derisa të dy janë të vetëm. Mirëpo, ndonjëherë gjërat dinë edhe të komplikohen. Megjithatë,...