Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Familje

femij

Si t’i qetësoni fëmijët në vend publik

Kur fëmijët fillojnë të qajnë dhe bërtasin, prindërit nuk ndjehen mirë dhe nuk dinë se si të reagojnë. Sa herë keni parë fëmijë duke qarë në vende publike, ndërsa prindërit e tij të mos reagojnë dhe të vazhdojnë të bisedojnë...
martesa-236x300

8 sekrete martesash që specialistët e marrëdhënieve do donin t’i dinit

Familja, bashkëpunëtorët, miqtë e afërt dhe deri edhe të njohurit janë gjithmonë të gatshëm të japin këshilla martese. Dhe megjithëse e bëjnë nga dëshira e mirë dhe për të ndihmuar, ata nuk janë specialistë të kësaj fushe....
Untitled-1_1601

Bëmë nënë të të ngjajë (foto)

Nënat dhe vajzat kanë një marrëdhënie shumë speciale në mes tyre. Këtë marrëdhënie mund ta shohim përmes këto fotove fantastike mëposhtë:  
ccedil-iftet-q-euml-kan-euml-tv-n-euml-dhom-euml-n-e-gjumit-dyfish-m-euml-shum-euml-b-euml-jn-euml-seks_hd

Sekreti i një martese të lumtur?!

Sekreti për një martesë të lumtur është tek të fjeturit krejtësisht nudo. Personat që preferojnë të mos veshin asgjë në shtrat duket se janë më të lumtur se ata që veshin pizhame kur flenë. Ky është përfundimi i një sondazhi...
libri

Dilema mes librit dhe internetit

Shumica e fëmijëve sot nuk e kanë idenë se çfarë janë librezat e bibliotekës së qytetit, ndërsa praktika e anëtarësimit në biblioteka ndiqet në shumë pak shkolla të vendit. Tradita që sa vjen e shuhet ruhet ende në Gjirokastër...
Burr grua

Nëse doni qetësi dhe jo sherr ndalni gjuhën.10 fjali që sduhet t’i përdorni!

Nëse dëshironi që të ruani lidhjen me të dashurën, bashkëshorten… mos i thoni që duket e shëndoshë në atë fustan. Për qetësinë në shtëpi shpesh është mirë të kujdeseni se çka flisni. Nëse dëshiron që të vazhdosh...
poligami

SHBA, poligami që jeton i lumtur me 5 gra dhe 24 fëmijë (Foto)

Asnjëherë si në këtë rast koncepti i “familjes së madhe” mund të konsiderohet më i përshtatshmi. Kjo është familja e Brady Williams, një menaxher projekti në industrinë, i cili falë historisë së tij është kthyer në yllin...
martesa

Martesë në shtratin e vdekjes (Foto)

Për Felix dhe Cola Glenny, në Britaninë e Madhe, momenti i martesës ishte më i lumturi dhe më i trishti njëkohësisht…. 23-vjeçari i premtoi besnikëri të përjetshme të dashurës së tij një vit më të vogël, në shtratin...
poligamia

Ja kush janë politikanët kosovarë që kanë nga dy gra

Janë tre politikanë të lartë kosovarë që bëjnë jetë të dyfishtë, duke pasur nga dy gra. Ata janë: Agim Çeku, Ish-Kryeministër, Ministër aktual i FSK’së, Sami Lushtaku, Kryetar i Skenderajt dhe Blerim Shala, Nënkryetar i Aleancës...
shtatzena

Familja më e re, nëna 11 vjeç, babai 17, gjyshja 24

Është vetëm 11 vjeç dhe është shtatzënë. Kjo është një vajzë në një lagje të Leçes në Itali. Është nxënëse e  klasës së gjashtë dhe është pesë muajshe shtatzënë. Babai i foshnjës që do të vijë në jetë “i...