Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Familje

Martesa-Kadro-Kurtit-Drita-Haxhibrahimi-Ulqin-4

Dasma e Kadro Kurtit & Drita Haxhibrahimi pushton rrjetet sociale + Foto – Video

Një video dasme po bënë xhiron e saj në internet. Çifti Kadro Kurti zjarrfikës në komunën e Ulqinit dhe Drita Haxhibrahimi edukatore, kanë zgjedhur në mënyrë ndryshe nga ato të zakonshmet për të shënuar dasmën e tyre. Skenari...
martesa

Priti 12 vjet për tu martuar sepse ishte mbipeshë!

Një nuse e ardhshme priti plot 12 vjet për tu martuar me të fejuarin e saj sepse ndihej shumë e shëndoshë për të realizuar fotografitë e dasmës. Kështu një ditë kur gjeti fustanin e saj të ëndrrave…vendosi të humbte në...
martesa

Martohet çifti më i vjetër në Britani

Një 98-vjeçar në Britani është martuar me dashurinë e jetës së tij, një grua tetë vjet më të re. Duke bërë këtë, Ted Parsons dhe Jean Reed llogaritet çifti më i vjetër bashkëshortor në Britaninë e Madhe. ”Nëse do të...
mesuesja

Mësuesja lind në klasë

Një mësuese filloreje ka treguar se si kolegët e saj e kanë ndihmuar të lindë djalin në një prej klasave të shkollës ku punonte. Dajan Krish-Viëreimeni ka shkuar në punë si çdo ditë normale, rreth një javë përpara se t’i...
kate-ben1 (1)

Gruaja unike: Nuk pastron, nuk hekuros, me bashkëshortin ka seks një herë në 10 vjet!

“Gjatë gjithë viteve që jemi të martuar Ben përgatit ushqim dhe i hekuros rrobat edhe atë me vetë dëshirë. Çdo mëngjes më sjell kapuçino në shtrat, ndërsa unë nuk i kam hekurosur asnjë këmishë “. Kate Thompson, shkrimtare,...
don zhuan

“Don Zhuani” shqiptar me 18 gra (Video)

Ky me siguri se është personi që ka pasur më së shumti gra ndër shqiptarët. Nuk bëhet fjalë për 2,3 apo 7. Janë gjithsejtë 18 gra të cilat kanë pranuar që të martohen me shqiptarin nga komuna e Grabianit në Shqipëri. Me 9 prej...
femija i zi

Mbeti shtatzënë nga televizori! Burri: “Gruaja ime është besnike”

Kanë kaluar 3 vjet nga kjo histori, dhe gruaja  vazhdon të pretendojë të njëjtën gjë!!! Edhe pse duket një çmenduri e vërtetë, një femër pretendon se mbeti shtatzënë dhe lindi një fëmijë me ngjyrë, për faj të një filmi...

FOTO: Edhe burrat me taka të larta

Qindra burra janë veshur me taka të larta në Toronto në kuadër të sensibilizmit të dhunës kundër gruas. Organizatorët e ngjarjes ‘Ecni një milje me këpucët e saj’ u shprehen se qëllimi i këtij viti është që burrat dhe...
S

16 vjeç dhe nënë e tre fëmijëve (FOTO)

Emri i saj është Carmen Speria, është një vajzë si gjithë të tjerat, por ajo që e diferencon është fakti se aktualisht në moshën 16 vjeçare është nënë e tre fëmijëve. Jeton në një provincë të Avellino të Italisë dhe...
foto12-474x324

Ish njeriu më i shëndoshë në botë gjen “dashurinë e jetës së tij”

Ai ishte dikur njeriu më i shëndoshë në botë. Paul Mason, 51 vjeç, tashmë ka humbur pjesën më të madhe të peshës së tij. Por nuk është vetëm kjo arsyeja për të cilën jeta e tij tashmë ka marrë kuptim,, por tashmë ai mendon...